אורי יסוד                                                                                                                                                                         14.8.2010

 

ליאיר מירז מאורי יסוד

 

חן חן לך יאיר על הפרגון באתר .

אנחנו הרי מכירים כבר אי אלו שנים , גם מקרבת משפחותינו ובמשך השנים מן הסתם למדנו האחד על השני קצת יותר כתוצאה מהגלישה באתר הנפלא שמנהל עבורנו גייזי .

כבן קרית חיים שגדל , למד ובגר כאן והיה חניך תנועת הנוער (הגרעין האחרון של התנועה המאוחדת טרם איחודה עם הנוער העובד והלומד) , חייל בנח"ל ותקופה קצרה גם חבר קיבוץ . אני כואב את ההתדרדרות הקשה הזו של הפעילות השוטפת לכאורה בקני תנועות הנוער מחד ובאחריות רבה אני יכול לומר לך וממקור ראשון של מידע שכן שני בני הם חברים בתנועת הבוגרים של הנוע"ל ובתפקידים מאד מרכזיים (האחד הוא מזכ"ל התנועה והשני הוא האחראי על כל חיילי התנועה בגרעינים השונים בחוות ההכשרה ובשנת שרות)  , שאינני מכיר גוף חינוכי כל שהוא במדינת ישראל שסיגל והתאים את עצמו במהירות כה רבה לשינויים הדרמטיים במצב הנוער וחינוכו והאמן לי שווה פגישה אם אותם בנות ובנים הנמצאים בעשייה הזו ע"מ להיווכח בכך .

 

ההתרפקות על העבר ובמיוחד כאן בקרית חיים היא ברוכה לכשעצמה אך אין מקום להשוואות בין תקופתך ותקופתי למצב היום . ובכל זאת קרית חיים על עברה המפואר מעניינת אותנו יותר מכל ואולי דרך כתבה זו נצליח לעורר כמה בעלי עניין שירתמו ויחד נגרום לאיזה שהו זעזוע אצל מקבלי ההחלטות על אף היותנו החצר האחורית של עיריית חיפה !

 

ב – 2004 כשפרשתי לגמלאות החלטתי לעשות למען הנוער בקרית חיים והדבר הראשון היה הניסיון לאחד את שתי התנועות (השוה"צ והנוע"ל) לגוף אחד בתביעתנו ליצור מהלך לשיפוץ קני התנועה , השתתפתי בדיון קיקיוני ודבילי שנוהל ע"י ר' אגף החינוך מר דני פסלר כשכל המשתתפים בו (כ – 40) ידעו לתאר במצגות ודיאגראמות את מצב הנוער בקרית חיים אך אף אחד מהם לא תושב בה וכשביקשתי רשות דיבור והצגתי את עצמי כמי שאכפת לו מהנוער בקרית חיים הסתכלו עלי כעל חייזר . ובכל זאת קוימו סיורים בשטח וכל המשתתפים הביעו דעתם על חשיבות הנושא . וישבנו יחד (השוה"צ והנוע"ל)  הכנו פרוגראמה נפגשנו עם ר' העיר ומה יצא מכך , נאדה ! כלשון הצעירים .

 

אבל כידוע לך בפוליטיקה כמו בפוליטיקה אין גבול ליצירתיות (בהיבט השלילי כמובן) , לאחרונה נתמנה מנהל חדש לעירונית קרית חיים שבנוסף לועד קרית חיים (שעל יכולותיו כבר למדנו) ואגפי העירייה השונים החליט להקים ממלכה משלו , מין מועצת משנה כזו המזוהה פוליטית עמו הטוחנת את ענייני קרית חיים ולא שנוכחנו בתוצאה כלשהיא . ובמה שקשור לתנועות הנוער   התבשרנו שמסתובבים להם בעירייה איזה -.800.000 ₪ שנותרו משיפוצי בתי

בתי הצופים בחיפה ואיתם רוצים לשפץ שני מבנים מטים לנפול של תנועות הנוער בקרית חיים! אך בפועל , נאדה ! (כבר אמרנו ?) !

אתה הבנת זאת יאיר !

נמשיך ובכיף גדול להתרפק על עברינו זה נחמד .