אורי יסוד                                                                                                                                                               18.6.2010

 

תודה מרגשת

 

הפעילויות השוטפות של קבוצת מתנדבי רפאל בקהילה  למען אזרחים בעלי צרכים מיוחדים אינן זוכות לפרסום ולחשיפות כאלו ואחרות וטוב שכך. אך מעת לעת קורים דברים מרגשים ומיוחדים 

 

את התמורה החשובה , המספקת והמרגשת ביותר אנו מקבלים יחד עם לקוחותינו כאשר אנו מבחינים באושר ובשמחה שהצלחנו לגרום לאותו אזרח המוגדר כבעל צרכים מיוחדים , נכה או מוגבל כשבשיתוף פעולה עמו צמצמנו במעט (שעבורו זה המון) את תלותו בזולת והוספנו משהו לתחושת העצמאות שלו . ובנקודת זמן זו אינך יכול שלא להיסחף ולהתרגש .

 

לפני זמן מה מתקשרת אלינו גברת אחת ומספרת  לי על בנה בן ה – 7 שהוא אוטיסט אינו מדבר , מתקשר בכתיבה

אך יש לו קושי בהחזקת כלי הכתיבה , דבר זה גרם לו להתייאש ולהפסיק להשתמש ביכולת היחידה שלו לתקשר .

 

מתנדב שלנו יצא למקום נפגש עם המשפחה ועם הילד , מצא ותכנן פתרון פשוט ומזהיר שגרם לאושר רב לילד ולמשפחה.

 

השבוע קבלנו מכתב מהמשפחה (דבר שאינו מובן מאליו) שהצליח לרגש אותנו מאד וגם לסחוט דמעה מעינינו .

 

רציתי לשתף אתכם בריגוש הנפלא הזה ולהביא בפניכם את המכתב ככתבו וכלשונו תוך השמטת שמות הנוגעים בדבר מסיבות ברורות .

 

לכבוד : מר אורי יסוד מנהל יחידת המתנדבים למען אנשים עם מוגבלויות

שלום וברכה .

רצינו לומר אלפי תודות למר א.ר. וליחידת המתנדבים המדהימה שלכם .

בנינו רועי , בן השבע הוא ילד אוטיסט שאינו מדבר . רועי מתקשר בכתיבה – תקשורת מסייעת במונחים המקצועיים . לרועי יש בעיה בהחזקת כלי הכתיבה בידו , אין לו אחיזה טובה והדבר הקשה עליו מאד ותסכל אותועד כדי כך שהוא היה נמנע מלהשתמש בכלי התקשורת היחידי שיש לו .

חברים טובים שלנו הכירו לנו את יחידתכם הנפלאה ופנו בשמנו אליכם .

 

הטיפול בנו היה מהיר ויעיל , מיד נוצר קשר עמנו וא.ר. שלכם איש יקר ומקסים , התקשר וקבע פגישה ע"מ לראות את רועי . לאחר שראה את רועי כותב ישב בביתנו כחצי שעה ותכנן את הכלי אותו ייעד לרועי . הוא הראה לנו את הכלי ואנו לא הפסקנו להתפעל מהפתרון שהציע . א.ר. יצא מביתנו ואנו הבטחנו לו תשובה לאחר שנדבר עם המרפא בעיסוק של רועי .

 

לאחר כשבוע א.ר. צלצל אלינו והודיע שהכלי מוכן ושיביא אותו לניסיון . כשקיבלנו את הכלי התחלנו לתרגל את רועי לעבוד איתו . השימוש היה פשוט ורועי התרגל עד מהרה לאחוז בידית . עתה כשהטוש לא נפל לו , הוא יכול היה להתרכז בתנועה העדינה של שתי האצבעות הקדמיות המחזיקות את הטוש וגם להניח את הזרוע בניחותא על השולחן . הכתב החל לאט לאט , להתעגל ורועי יזם את התקשורת איתנו בעצמו , הוא מביא את המכשיר עם הטוש המחובר אליו ואנו שואלים מה הוא רוצה להגיד והוא אומר , כלומר הוא כותב .           

רועי נהנה להשתמש בכתיבה ככלי תקשורתי , זה הפך להיות נגיש , לא קשה והוא חווה הצלחה בכל פעם . התחושה הטובה הזו מדרבנת אותו להשתפר ולפתח עצמאות בכתיבה . זה חשוב מאין כמוהו כי זה בעצם הפה שלו .

אנחנו פשוט מאושרים לראות אותו מתקדם מיום ליום . ומפתח יותר ויותר את יכולותיו . אין בפינו מספיק מלים בכדי להביע את תודתנו והערכתנו , קבלנו שרות למופת עזרה מהירה , מקצועית ויעילה ששיפרה לנו ולרועי את איכות החיים באופן משמעותי ביותר . המשיכו בעבודתכם המבורכת  , תודה לכם אנשים נפלאים והרבה בריאות לכולכם מכל משפחתנו.

 

 

 

עד כאן מכתבה המרגש של אם המשפחה המיוחדת הזו שיש להם עוד שני ילדים אוטיסטיים . וכאן באה ההתרגשות האמיתית כשלמכתב צורף דף נוסף וזה מה שהיה בו !

                                                                     

 

 

אז איך אפשר שלא להתרגש ? כשבעזרת מתקן קטן ופשוט עזרנו לילד צעיר מאד  להתגבר על מגבלותיו ולהעניק לו ולמשפחתו אושר כה רב !    זה שכרנו וזה מה שעושה לנו טוב על הנשמה ונותן לנו את הכוח להמשכויות מבורכות.                                                                                                                                                        

 

 

 

 

 

המתקן הפשוט של רועי .