אורי יסוד                                                                                                                                    21.7.2010

 

פינייל'ה  הסבא של ענת

 

פינייל'ה , כך קראנו לסבך ענת , אנחנו ואחרים שהכירו אותו מזוויות אחרות ובהמשך לתגובתה של נילי , גם אנחנו היינו שכנים של סבתא וסבא , גרנו בי"ח 42 ופינייל'ה עבד עם אבא שלי ב"שמן" .

להיות פועל בבית חרושת באותם ימים היה כבוד גדול אך מאד לא קל ולא פשוט . אבא שלי מאד העריך את סבא שלך שהיו לו אולי קשיים פיזיים יותר מלאחרים ולא בכדי כינה אותו פינייל'ה .

אבא נפצע קשה מאד בתאונת עבודה עת ערמת שקים נפלה על רגלו ובהעדר סדרי העברת הודעות ממוסדת , היה זה פינייל'ה הראשון שבא לביתנו לבשר את הבשורה .

לימים , כשהגעתי לגיל בר מצווה אחרי מחלה קשה מאד וההורים על אף הקשיים הרבים החליטו לחגוג לי יום זה היה זה אך טבעי שצילומי הסטודיו המקובלים של ילד עם טלית ותפילין ביום הבר מצווה שלו יערכו אצל פינייל'ה במרפסת האחורית וכך היה .

אני זוכר היטב את סבא וסבתא וגם את אמך שנילי היטיבה לתארה , אני זוכר גם את אבא שלך במדי צבא שהיה גבר יפה תואר .

אינני רוצה להוסיף על דברי נילי באשר לארכיון קרית חיים , אומר לך כך ובכאב גדול אין דבר כזה !!!  , המקום היחידי המשמר את היסטורית קרית חיים הוא האתר הנפלא שאותו מנהל גייזי . התחברי אליו ולא תתאכזבי