14.8.2010    קרית חיים              מאת אורי יסוד         

                                                                                                                                         

עופר חותר ללונדון             תמונות  > המתקן  החדש         חתירה

 

עופר ורפל יליד רמת הגולן לוחם שייטת 13 בעברו הוא צעיר נמרץ חדור אהבת ארץ ישראל ומורשתה ברמות , כבר בפגישה ראשונה אתו אתה חש שבגבר הצעיר טמונה מנה גדושה של מלח הארץ אחד שאיכפת לו ושתמיד חשוב לו שהכל יהיה בסדר ולעולם לא תשמע ממנו מילה רעה נגד מישהו או משהו , מין לא נורמאלי שכזה .

אז יבוא מישהו ובצדק ישאל נו אז מה ? יש ודאי עוד כמה כאלו , זה נכון ובכל זאת !

 

עופר , יחד עם חבריו לוחמי השייטת היה בפעילות מבצעית ב - 2004 לאיתור וחיסול אנשי חמ"ס בשכם , עת נפתחה עליהם אש תופת מהמארב , המ"פ נהרג ,עופר חטף 14 כדורים באפוד הקראמי והכדור ה – 15 הכניע אותו פצע אותו קשה , הוא נותר משותק בפלג גופו התחתון .

 

אך לא איש כעופר יישב בטל , בנוסף לעיסוקיו הרבים מאד החליט שהוא צריך לעסוק בספורט ובחר לעצמו ענף ספורט לא קל , הייתי אומר אולי אף קשה מאד , חתירה ספורטיבית תחרותית בסירות מרוץ לבודדים וזה קשה ! בענף ספורט זה אתה נמצא מתמודד לבד , אין לך עם מי להחליף מילה , המאמן שלך נמצא רחוק ממך  ואתה צריך לעשות את כל החישובים האסטרטגיים שלך לבד עפ"י דרכי האימון שעברת .

 

לפני כחודשיים יצא עופר לאליפות העולם שהתקיימה באגם בלד שבסלובניה וזכה במקום השתיים עשרה המכובד . כשחזר ארצה הציב לעצמו עופר מטרה , השתתפות באולימפיאדת לונדון כשמטרתו המוצהרת היא לנצח את החותר האנגלי , שזכה במקום הראשון . ומאז הוא מנהל משטר אימונים קפדני ומתאמן קשה מדי יום .  

 

ביום בהיר וחם של חודש יוני פנה עופר אלינו , " מתנדבי רפאל בקהילה לצרכים מיוחדים"  ואתגר אותנו בבקשתו לשדרג את הסירה כך שיהיה מנוף גדל יותר ויוכל לבצע חתירה חזקה ומשמעותית יותר . הרמנו את הכפפה ותכננו מלגזה חדשה המורכבת על הסירה מבלי כמובן לפגוע בחוקי ההתאחדות הבינלאומית הנוגעים לסירות .

 

השבוע היינו אצל עופר במקום אימוניו , מרכז דניאל לחתירה   על גדות הירקון וביחד עם מאמנו אלכס הרכבנו את המלגזה המשודרגת , עופר יצא לחתירה , חזר מאד שבע רצון מהיכולות החדשות שיוצרו עבורו ואנחנו התרגשנו מאד . כעת יש לבצע עוד מס' התאמות אותן יעשה עופר עם מאמנו ולאחר מכן יחל משטר האימונים הקפדני ועופר יחל לחתור לקראת לונדון .

הבטחנו לעופר שהוא יחתור בלונדון ואנחנו נעמוד בכך !