אורי יסוד                                                                                                                                     27.7.2010

 

"ההצגה הטובה בעיר" (שלא נדע מצרות)

 

קרית חיים היא כידוע לכולנו מין תופעה כזו מוזרה שאף אחד מאז ימי מכירתה לאבא חושי ר' עירית חיפה בשנות החמישים אינו יודע להגדיר את מעמדה המוניציפאלי , הסמכויות והאחריויות  של ה"שלטון המקומי" (הועד) שלה ועוד דברים רבים אחרים הנמשכים מאז אותו אירוע טראומטי של הפיכתה לחצר האחורית של חיפה . ועדיין לדאבוננו יש כאלה (שאינם תושביה)   המאמינים שהיא שוות ערך לשכונות אחרות בעיר דוגמת , דניה , הדר , הכרמל הצרפתי , נווה שאנן וכו' . 

 

אמנם יש לה לקרית חיים חמישה או שישה נציגים במועצת העיר אך כוחם ורצונם לטפל בענייני השכונה הזו שואפים לאפס !!!  וכל מה שקורה בה , מקורו בהיכל העירייה . שם זה מתחיל ושם זה נגמר , כדאי שנזכור זאת .

               

בשנת 1933 עם הקמתה של הקריה נבחר בה ועד שאמור היה לטפל בענייני התושבים , המים , החינוך ועוד מאירועי היום יום . בין אותם מייסדים אנשים טובים ונאיביים היה מי שחשב שברבות הימים היא תהפוך לעיר ואם בישראל דוגמת שכנותיה , אך זה לא קרה , זה לא יקרה ודבר לא השתנה ! הרוטינה מנצחת ! התושבים הנוכחיים בה ובעיקר "פרנסיה" ממשיכים לשחק בקקה , (אין מה לעשות זו המילה !) נדמה להם שהם עושים משהו , מזיזים עניינים והחלטותיהם שוות משהו .

 

הפוליטיקה המכוערת הזו (השתדלתי שלא להשתמש במילה חריפה יותר) ההורסת בדרך כלל כל חלקה טובה ובכל מקום , מוצאת את ביטוייה בצורה כל כך דומיננטית בקרית חיים וזהו עיסוקה המרכזי של המנהיגות המקומית .

 

אודה ולא אבוש הצטרפתי לאחד משני המחנות המנהלים את המקום הזה מתוך תקווה ורצון כנה לנסות ולעשות משהו ע"מ להקים את המקום המדומם הזה מהקרשים יש לי קבלות , אך עדיין לא מספקות גם לטעמי ואני בטוח ביכולותיי לתרום עוד ועוד . 

 

מלחמות היהודים ואותה פוליטיקה מכוערת  לא פסקו לרגע , וכאן בקרית חיים הן מקבלות תנופה חדשות לבקרים . הכספים שבוזבזו לאחרונה בדיונים עקרים חסרי תועלת בבתי המשפט שהם הפועל היוצא של מלחמות אלו היו בהחלט מספיקים לשיפוץ משמעותי של מבני תנועות הנוער בקרית חיים למשל.

 

הערב יחד עם עוד חמישים וחמישה חברי המועצה בקרית חיים (שאף אחד לא יודע מה זה) , משהו שנגזר מעוד איזה שהוא גוף מגוחך – המורשון , השתתפתי בישיבה שזומנה בהודעות דואר רשום – ישיבת המועצה הממונה , הגדרה מרשימה לכל הדעות . 

 

ומה לדעתכם היה על סדר היום ?

         פתרון בעיות הנוער המסתובב ללא תכלית ברחובות בצורה מסודרת

         ומובנית ולא בהתארגנויות משנה כמו זו של מנהל העירונית  ?

         דיון מסודר בעניין הבינוי המסיבי המתוכנן במתחם האצטדיון והשלכותיו

         על החיים בקרית חיים ?

         חוף הים בקרית חיים ?

         נושא אח"י אילת שהנסיעה בציר הפכה כבר מזמן לסיוט ?

         ועוד עשרות נושאים בוערים וחשובים בחיי היום יום ?

התשובה החד משמעית : ח ל י לה !

 

חמישים וחמישה תושבים משני המחנות פינו את שעות אחה"צ והערב שלהם המוקדשות דרך קבע לבני משפחותיהם לדיון דבילי מעין כמוהו על מיהו תושב קבע בקרית חיים ? ( (Big dael , או חברותם של בני זוג  באגודה גם עם לא חתמו על חוזה הרכישה ועל שעון המים והצורך למציאת פתרון להוצאת מהאגודה עפ"י סעיף 10 . מה זה כל הזיבול הזה !!! זה יקדם את קרית חיים

 

וכל זה מתנהל בתרבות דיון זולה תרתי משמע המהולה בגסות רוח מן הסוג הנמוך ביותר תוך השמעת גידופים וקללות בצעקות רמות האחד כלפי השני כשתגרות ידיים אם לא למעלה מכך היו כפסע !

 

בשלב מסוים , בתוך כל ההמולה כשאני בשוק מוחלט מהנעשה  , ישבתי לרגע בצד צפיתי במתרחש ושאלתי את עצמי !

 

אל מי אנו באים בטענות ?

למה אנו חושבים שדופקים אותנו ? , הרי אנחנו עושים זאת לבד כל כך טוב !

במה אנו מעסיקים את עצמנו ? בפוליטיקה מן הסוג הזול ביותר , בדיונים חסרי טעם בבתי המשפט ובבזבוז כספים נוראי .

 

אינני יודע כמה ממשתפי הדיון הזה "ההצגה הטובה בעיר" (שלא נדע מצרות)  ,

גולשים באתר שלנו ועשויים לקרוא את הדברים הקשים הללו . אך אני כגולש קבוע הנהנה לקרוא מעת לעת את כתבותיהם של בנות ובני קרית חיים המספרים בערגה ובגעגועים על הימים שכל כך פארו את המקום הזה מחד וכמי שאמיתית איכפת לו מאידך , חש חובה לספר לכם את האמת על הנעשה כאן או ליתר דיוק על חוסר הנעשה והחידלון .

 

ולבסוף אם תשאלו אותי איזו תכלית הייתה לדיון הזה , במה הוא הסתיים , ואיזה תועלת הייתה לקרית חיים ממנו אינני יודע .

 

כמה חבל !