16.5.10  אשר רון   :    המבול       

חוקרים  את תקופת המבול  ?     מחפשים את תיבת נח  ?     אל תרחיקו להרי אררט ואפילו לא להרי הלבנון  . המבול הוא ממש כאן ואנחנו והפלשתינאים נמצאים על אותה תיבה    מצ'וקמקת  .

התחושה היא שאין מקום לכולם . במקרה כזה דוחפים , דוחפים קדימה , דוחפים אחורה וכמובן לצדדים  .  והמבול , זה לא סתם מבול כפי שהטיב לתאר ולצייר הסופר שכתב את ספר הספרים  . בתקופה של נח , עלו המים אבל על גלים לא סופר  .  אם לא סופר  אז כנראה שלא היו  .  ולמה שיהיו גלים באותה תקופה ?

הגלים , גלי השינאה החלו כאשר החלה רוח מנשבת על פני המים  .  היהודים לקחו חסקה , רפסודה  וסתם חתיכת קרש כדי לתפוש גלים ולהגיע לחוף מבטחים  .  עד שהפלשתינאים הבינו שכמה יהודים  על רפסודה עם מפרש זה מדינה בדרך , הם חיפשו איך לעצור את הרוח  . את הרוח כבר לא יכלו  לעצור  אבל  להרים גלים  הצליחו  .  ומה גורם לכך שהגלים הולכים ומתעצמים ולעולם לא נרגעים –  השינאה  .  העוצמה שבשינאה היא אדירה  .  השינאה בים  מרימה גלים והשינאה ביבשה היא אש . ואם זורקים לאש כמה זרדים מקבלים מדורה . כאשר למדורה זורקים זרדים מכל הכיוונים , גם  מהכיוון שלנו – " הצדיקים " , מקבלים   שריפה . כשיש שריפה , לא צריך להוסיף זרדים , השריפה  משיגה בעצמה ,ענפים  , עצים , צמיגים  ואפילו דינמיט  .   ומי הדליק את האש  , זה כבר לא מעניין . עכשיו צריך לכבות  .  ואם לא נעצור  את השינאה , אין  סכוי שבעולם שנצליח לכבות את האש  .  ומה מביא אותי לדבר עבירה של כתיבה בשבת . ולמה אני מציק לכם לפני חג השבועות  שהוא גם  חג מתן תורה על הר סיני  . לא קשור לסנה הבוער אבל יש קשר לשבת ולחג השבועות  . סיפר לי נכדי , תומר , בהתרגשות רבה על טכס חג השבועות  שערכו בבית ספרם  . כל התלמידים  הגיעו  לבית ספר  בתלבושת לבנה  עם זר פרחים על ראשם  . 

מורתו ,  בכיתה א' , בתו של נחום סטלמך ז"ל  ( בעל ראש הזהב  )  הפריחה זוג יונים צחורות  . היונים הצחורות  יביאו את השלום  ואת גלעד שליט , אמרו להם ברמקול  . ואם אמרו ברמקול וכולם שמעו , זה בודאי נכון .  היונים הצחורות ותלמידי כיתות א' הלבושים בלבן , תפקידם להביא את השלום  . ומה נספר לילדים מחר , שהכל בלוף  ? שהמבול ממשיך ואפילו העורב לא רוצה לחזור לתיבה  המקוללת הנעה ונדה על גלי השינאה   .  ואם העורב לא חזר אז היונים הצחורות , בטח ובטח שלא יחזרו  .

ואנחנו שכל יום שישי מקבלים מגדעון שדמי היקר , ברכת שבת שלום , נמשיך לברך איש את רעהו ,  עד קץ אחרית הימים  :  בשבת שלום  וחג שמח 

אשר רון / בחמוצקי