12.5.10 נילי

התגובה היא לגייזי. 1. זה שמישהו השתמש  בעבר במושג "גבולות ברי הגנה" לצורך קולוניאליסטי - לא מבטל את השימוש שלי בו. כן. אני חושבת שלחזור ולקבוע את הגבול בטול-כרם 14 ק"מ מנתניה ,אינו גבול בר הגנה. וכך בעוד כמה מקומות. אין לי שום בעיה עם זה שהמדינה הפלשתינאית שתקום - תקבל לחילופין שטחים אחרים.   ו - 2. על איזו יוזמה ישראלית אתה מדבר? ( בהנחה שאנחנו לא  מדברים היום  על  מצב ששרר ממזמן) - כשאבו מאזן אומר, היום, שהמצב הזה נוח לפלשתינאים ( כמצב ביניים עד שיוכלו להחזיר לעצמם את כל פלסטין הישנה) והם מעדיפים לא לעשות בינתיים כלום. אם אתה, גם במצב הזה, חושב שצריך לסגת מהגדה  כי זו ההחלטה הציונית הנכונה - אני חולקת עליך. יש לנו את תקדים לבנון וגוש קטיף. ולדברי אבו מאזן - הוא אינו מעוניין בפתרונות נוסח מצריים  וירדן.  מה נראה לך? שלא הייתי רוצה שלום עם הפלשתינאים כמו שיש לנו עם מצריים וירדן?זו חכמה קטנה מאד לשרטט פתרון שנראה לנו - כשהצד השני אינו מוכן לקבלו. נילי דיסקין

 

גייזי:  נילי אם ציינת שהתגובה היא עבורי, אז אני לא דברתי על טול כרם ואני לא מנהל איתך מו"מ על גבולות, וגבול בר הגנה קיים רק בסיסמאות.(תעלת סואץ ב-1973 הייתה גבול בר הגנה ?) אבו מאזן אמר ככה וזה אמר ככה.. זה רכילות ולא מדיניות,  אם רוצים יש עשרות אופציות ליוזמות, אבל כשהמטרה הקיומית היא רק לשמור על הישרדות הממשלה המושחתת, אין מקום ליוזמות.עמדתך היא השלמה עם קיפאון מסוכן,וגם נותנת לערבים לסמן את עתידנו ,במקום שניטול את היוזמה להבטיח את הקיום שלנו כעם חופשי.

 

ראש אמ"ן האלוף עמוס ידלין מזהיר כי יש צורך כיום ביוזמות  : "אם תשב ישראל באפס מעשה יפעל הזמן הצבאי והמדיני לרעתה וגם יתרונה  האיכותי יקוזז... "