אורי יסוד                                                                                                              ערב יום העצמאות תש"ע

19.4.2010

יום הזיכרון תש"ע – קרית חיים (לשי גדיש)

 

כמורי ורבי גייזי , גם אני מצר על כך שלא פגשתיך , זו הייתה יכולה להיות הזדמנות נהדרת להודות לך פנים אל פנים על דבריך החמים , מחזקים שכתבת בעת ההכנות לערב משה ביק שהיו בהחלט במקום ועזרו מאד .

לגופו של עניין שי , על אף פער הגילים נדמה שיש הרבה משותף בינינו , מאז שאני זוכר את עצמי (גיל 12 בערך) אני משתתף אובססיבי בשני אירועים מקודשים בעיניי , האחד עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בלוחמי הגטאות , מאז שהיינו נוסעים לשם מקן התנועה המאוחדת ברכבת שהייתה עוצרת בחצרות יסף של היום (מול לוחמי הגטאות) וחוצים את הכביש לכוון לוחמי הגטאות .

השני , ערב יום הזיכרון באתר המצבה ליד בית יד לבנים בקרית חיים כשהיינו מגיעים למקום לבושי חולצות כחולות .

ומאז ועד היום אני יכול לספור על אצבעות יד אחת (בעיקר תקופת השרות הצבאי) את הפעמים שהחסרתי , כך חנכנו גם את ילדינו ונכדינו הממשיכים את הנוהג המרגש הזה והם מגיעים כל שנה ובקביעות לשני הטקסים . בשנים האחרונות הוספנו גם את הטקס הכל כך ייחודי לקרית חיים המתקיים סמוך לתאריך נפילתה של שיירת יחיעם בקן השומר הצעיר .

אתה יודע היטב שי , שאני מודע למחדלים ולחוסר העשייה המתבקשת  בקרית חיים ובהרבה שטחים הן של פרנסי המקום והן של השלטון המוניציפאלי  , העובדה החשובה שבעיריית חיפה מזמן לא סופרים אותנו ושאנחנו משמשים החצר האחורית של העיר אם לא גרוע מכך והדוגמאות הן בשפע .

לא ברור לי על איזה התרחשויות אתה מדבר ואם לגזרת ההתנהגותית אתה מכוון , אתה יודע היטב שזה הפך לנורמה במדינה שבה נשיא מואשם באונס וראש ממשלה בגניבה , היא אכן הולכת פייפן !

יחד עם זאת ולאורכן של שנים אני יכול לומר לך ובאחריות רבה שלטקסי יום הזיכרון בקרית חיים מוניטין ושם טוב שהרבה מתקנאים בו ובאים לכאן ללמוד וליישם במקומותיהם .

הביקורות שיש לי והן לא מעטות על כל מיני עשיות ובעיקר אי עשיות בקרית חיים נעצרות בערב יום הזיכרון , בנקודה זו אתה , אני וכולנו חייבים להצדיע לעוסקים במלאכה , אין עליהם ! ואנחנו שי לא נצליח לחנך את כולם , אני חושש שזה קצת מאוחר !!!

 

חג שמח .