אורי יסוד                                                                                                                           ערב שבת 12.2.2010

 

יונתן לוין     (כתבה בעיתון  ותמונה בתחתית הדף)

 

יום חמישי בבוקר , לאחר פסק זמן מסוים בתנועת הרכבות , אני עולה על הרכבת בקרית חיים בדרכי לתחנת חוף הכרמל שם אני אמור להצטרף לטרמפ מתוכנן לתל אביב ועוד בטרם הספקתי לחצות את הכביש אני מקבל טלפון מחבר המורה לי , פתח את הרדיו בגלי צה"ל , אילנה דיין מדברת על יונתן לוין .

 

כמו שאני נכנס לטרמפ המתוכנן שלי אני מורה לחברי שאול , אף מילה ! העבר לגלי צה"ל יש כתבה של אילנה דיין על יונתן לוין , אח"כ אסביר לך . שאול נבהל משהו סגר גם את הנייד שלו ואנחנו בדממת קליטה . והנה אילנה מראיינת את אבישי לווין ר' מועצת גני תקווה ואביו של יונתן לוין הפצוע הקשה ביותר של מלחמת לבנון השנייה , הכותב פתק לאביו ואמו שאינו רוצה לחיות יותר .

 

אילנה משוחחת עם אבישי על הכל , אני מקשיב ונפעם איך הורים סועדים את בנם הפצוע כל כך קשה מתמודדים כבר ארבע שנים , מקבלים לפתע פתק כזה ולא יכול שלא להתרגש .

 

סיפור הקשר שלי ושל חברי "מתנדבי רפאל בקהילה לצרכים מיוחדים" מתחיל בדיוק לפני שנה את נקראנו לאגף השיקום בביה"ח "תל השומר" לבדיקת אפשרויות מתן סיוע כל שהוא ליונתן במצבו הקשה ואחת הפעולות הראשוניות שעשינו הייתה צמצום משמעותי של החיכוך בתנועות ידו של יונתן ע"מ שיוכל להניעה על השולחן שלפניו ביתר קלות.

 

בנקודת זמן זו התוודענו לאמו של יונתן , רחלי אישה מדהימה בעלת כוחות ותעצומות נפש בלתי רגילים ולצוות המופלא שמסביבו והלב התרחב ! באופן די טבעי  נוצרים קשרים ומעת לעת אנחנו מקיימים שיחות התעדכנות . ערב אחד אני מקבל טלפון מאחת מהמטפלות של יונתן המספרת לי בהתרגשות רבה , יונתן כותב ! אי אפשר היה  

לתאר את  התרגשותי במעמד זה .

 

לפני כחודשיים נתבשרנו על הצטרפותו של איש מאד מיוחד לצוות המטפל ביונתן ופועל ליצירת יכולות של יונתן להפעיל את רגליו בפעולות דיווש . נתבקשנו בתיאום עם אותו מטפל ליצר עבור יונתן מתקן עזר מסוים . צוות שלנו יצא מיידית לביתם של משפחת לוין בחן האפשרויות , המתקן יוצר ובימים אלו ממש נמסר לצוות וליונתן . אנחנו מתפללים ומקווים לשמוע חדשות טובות נוספות.

   >  כתבה בעיתון-פיתוח הצלה ליונתן                    > המכשיר