25.11.09   יאיר מירז  עיסקת גלעד שליט

אני מצטער שעלי לומר דברים ברורים. הויכוח אינו צריך להתמקד בשאלה אם ראוי לשחרר רוצחים תמורת גלעד או לא. גלעד אינו מיוחד במינו. הוא התגייס להגן על החברה ומדינת ישראל. רבים מאד, בהם מכל קצוות הקשת החברתית

 ומכל האיכויות, נפלו במלאם המשימה. השאלה היחידה השייכת לענין היא: מה טוב למדינת ישראל היום ולטווח הארוך. אם התשובה היא לשחרר עשרת אלפים אסירים פלסטינים ומתוכם אלף רוצחים-אין לי שום בעיה עם שחרורם. אם התשובה היא שרע עבור המדינה שחרור של מרצח אחד-לא הייתי משחרר אף אחד!


לאינטרס המדינה פנים רבות ומומחים צריכים לדון ולשקול שיקולים רבים שחלקם נסתר מהציבור הרחב.

למשל:מה תהיינה לטווח ארוך השפעות העסקה על מעמד אבו מאזן והפת"ח. מה תהיינה ההשפעות על

מעמד החמאס בציבור הפלסטיני. ההשפעה על יחסי הכוחות בתוך החמאס, בין הזרוע המדינית והצבאית

ובין הנהגת עזה להנהגה בדמשק. אלה רק דוגמאות על קצה המזלג. זה לא בדיוק נושא למאבק ציבורי עם שלטים, תהלוכות וועדים ציבוריים.
חד משמעית : המאבק  הציבורי למען גלעד פוגע במדינה! הוא לוקח נושא אסטרטגי חיוני ומעביר אותו למישור הפוליטי. מסוכן מאד!  אני מבקש סליחה מכל מי שמרגיש נפגע מדברי.

בכבוד רב   יאיר  מירז (מיזיריצקי)

 

גייזי : לידיעתך יאיר, כמה מההחלטות האסטרטגיות שהתקבלו בלי התערבות של דעת הקהל ,התגלו כאסון  ,

ויש גם דוגמאות אחרות, שדעת הקהל הובילה לתיקון חיובי.  יאיר ,אני מקווה שמקבלי ההחלטות לוקחים בחשבון את כל הפרמטרים שהזכרת, ועוד כמאתיים שלא הזכרת... משקללים ומגיעים להחלטה נכונה, אין תשובת כן ולא כמו שהיית רוצה.גם אין רק תשובה אחת נכונה.אבל אני מקווה שההחלטה שתתקבל תחזיר את גלעד הביתה !