10.11.09  יאיר מירז : התמקדות בהסתה  -  שגיאה !

 

לצערי עלי לחזור לנושא ההסתה. הסתה לא משנה מהלך היסטורי שהוביל יצחק רבין . הסתה היא רק הסטה של הדיון  מהעיקרי למשני. מאז הרצח ועד היום איני מצליח להבין מדוע המחנה של השמאל , משתף פעולה עם המסיטים את האשמה לעבר המסיתים, לעבר המופרעים, לעבר "העשבים השוטים".

באתר של בני הקריה (מעוז הציונות העובדת , האמיתית) מופיעות ביום הזיכרון לרצח רבין מצגות המוכיחות את חרפת ההסתה נבזותה המוסרית וכו.. מדוע? האם איננו יודעים שהייתה הסתה פרועה?

מוסתים מופרעים הורגים בלא הבחנה, כמו אברושמי את אמיל גרינצוויג. כמו בימינו גק טייטל.

 לאחר הרצח קל מאד להגיע להסכמה נגד הסתה פרועה - גם עם מנהיגי הימין הקיצוני – מה השגנו בזה ?

 או כלום או מעט מאד! הצבעה על המסיתים נגד רבין ודרכו,יכולה רק להביא או יתרון פוליטי או נזק אלקטורלי,

אין היא יכולה להשפיע על בעלי האידיאולוגיה. רצח רבין היה רצח אידאולוגי! יגאל עמיר אינו מופרע. הוא מאמין באידיאולוגיה (שלדעתי תמיט עלינו שואה) של קדושת הארץ ועליונות צווי הדת על חוקי המדינה

(והתעלמות ממציאות החיים)  ובשמה פעל.

הוא רק חוד החנית של האידיאולוגיה. מאות אלפים בארץ מאמינים, ברב אם במעט, באידאולוגיה זו.ההתמודדות צריכה להיות עם האידיאולוגיה  ועם מוביליה. בשנה לאחר רצח רבין לקחתי טרמפ קצין צעיר מקיבוץ דתי בעמק בית שאן. שאלתי אותו: אם מפקדך בצבא ייתן לך פקודה והרב שלך יגיד לך לסרב פקודה – למי תציית? איני יודע, ענה.

זו היא הסכנה הגדולה לעתידנו-סכנת מלחמת אחים! אך מאחר ולא עסקנו בכל השנים מאז הרצח  בדיון אידיאולוגי ועקרוני  - אין לאף אחד מושג מה המצב האמיתי בקרב הציבור האיכותי הדתי לאומי.

אנו רק יודעים שהם מהווים היום חלק משמעותי ביותר מכל יחידות העילית והקצונה של צה"ל. האם

עשו חשבון נפש אמיתי לאחר הרצח-איננו יודעים. מה חלקם של תואמי יגאל עמיר בתוכם – איננו יודעים.

מה יעשו ביום פקודה-איננו יודעים.

 

בברכה  יאיר מירז (מיזיריצקי)