3.1.10   גייזי  "עשן  בעיניים"   (בתגובה לצבי מסיני)

 יש כמה דברים ידועים על מוצא הפלסטינים, שגם מרמזים על ההנחה שחלקם ממוצא של שבטי ישראל ,שלא גלו מן הארץ :  1 . שמות כפרים פלסטינים נושאים את שמות הישובים היהודים מלפני הגלות,

            2. אפשר להניח בסבירות די גבוה שיהודים שנשארו בארץ ,התאסלמו בתקופת השלטון המוסלמי מהרבה סיבות ( ידוע גם על יהודים  שהערבים לא כפו עליהם התאסלמות-כמו משפחת זינאתי מפקיעין) אנו יודעים שבניגוד לנוצרים , המוסלמים נהגו ביהודים כבני חסות שזכויותיהם לעומת מוסלמים היו מוגבלות.

           3. מחקרים גנטיים מאשרים את העובדה שיש קשר ברור בין יהודים אשכנזים לבין חלק מן הפלסטינים.

מעבר לדברים האלו כמו במאמר של מסיני על האקדח המעשן ,מדובר בספקולציות, בהשערות, לא באימות מדעי.

הביטוי" אקדח מעשן "בהקשר בו נכתב,יאה לכתב תעמולה שמושפע מהשקפה פוליטית או הזדהות כזו ואחר,ההגינות של מחקר מדעי, ראוי שתהיה חפה מהשתלחויות כאלו . בעניין הקברים מה שכותב מסיני, זאת אפשרות, אבל יש אפשרויות נוספות: מגן דוד אינו סמל יהודי בלעדי, יכול להיות שיהודים התאסלמו משיקולים אחרים ולא מאונס של אקדח מעשן...ויכול להיות שמה שנראה על הקברים הוא מעשה אנשים שאינם קרובי משפחה,ויש עוד אפשרויות מלבד מה שמסיני מניח.   בכדי שההשערה של מסיני תוכל להיחשב כהוכחה, היא צריכה להיות מוצלבת במידע מהימן שמאשר זאת,וכל זמן שזה לא נעשה זה פולקלור נחמד, אבל לא מדע.  אין לנו מחקר מקביל הבודק לכמה מחלקי העם היהודי אין שום קשר גנטי לתושבי הארץ הקדומה. שבט התעמרים ידוע בבניו שלקחו חלק פעיל במאבק   לזהות פלסטינית, סלאח תעמרי היה מפקד הכוח הפלסטיני במפקדת הפת"ח שעמד מולנו בכראמה* קרב בו היו לנו אבדות קשות. הוא  היה המפקד הפלסטיני הבכיר שנפל בשבי ישראל במלחמת לבנון השנייה-לא זכור לי שביקש לחזור לחיק עם ישראל.

 

מי שיזדהה עם ישראל  יחשב בוודאי למשת"ף,  במחנה בלטה יש פלסטינים מחבלים מסוכנים שעל פי ההלכה הם יהודים, נו אז מה ? הם יוותרו על זהותם הפלסטינית העצמאית ?   מי שלא  מגוייר כהלכה, לא נחשב ליהודי גם אם יהיה רמטכ"ל צהל. אלה חוקי המדינה.ולמה שיוותר על זהותו הלאומית הפלסטינית ?

עוד קובע מסיני שרוב הפלסטינים הקשורים לטרור הם מהגרים שבאו מבחוץ, לקביעה זו אין אחיזה בשום מחקר

או בדיקה מדעית מהימנה, גם זה נשמע כספקולציה,נניח שמסיני ישכין שלום בין צאצאי בני ישראל, אלה ששמרו בגולה על יהדותם ואלה שנשארו בארץ והתאסלמו, הרי חלק מהצאצאים שנשארו בארץ והתאסלמו, הפכו לפליטים בשנת 1948, מאות מכפריהם נמחו מעל פני האדמה והאחרים יושבו ב"אחיהם" היהודים ששבו מן הגולה, איך יתאפשר להם לחזור לאדמתם ולרכושם בארץ המשותפת ?

 בראשית המאה הקודמת ,ניסו בן גוריון ובן צבי בערמומיות לתאר את מוצא "הפלחים" בדומה למסיני, אבל עד מהרה הבינו שבא"י נבנות שתי ישויות לאומיות נפרדות בנות תחרות, ההנהלה הציונית הימין והשמאל הגיעו להסכמה כי המטרה הראשונה של הציונות היא להיות רוב בארץ ורק אח"כ לזכות בעצמאות מדינית, ולכן הייתה בהתחלה התנגדות

מקצה לקצה לתוכנית החלוקה של בן גוריון... אבל בן גוריון שכנע וכפה את רצונו ובעיית הרוב היהודי נפתרה ע"י ניוד רוב הערבים לגולה(בדרך כזו או אחרת ,לא זו השאלה,אלא העובדה שיצאו ברובם לגלות מה שפתר לנו הרבה בעיות גדולות ,מצד אחד ויצר חדשות מן הצד השני) שר המושבות הבריטי קיבל תזכיר מאישיות בריטית בכירה אוהדת הציונות בשנות ה-20 כי בארץ מתגבשות שתי ישויות בעלות זהות לאומית מתחרות..... המחלוקת בארץ היא על זכויות הביטוי הלאומיות, מסיני טוען שההסכמה הבין לאומית, וגם של ממשלות ישראל לשתי מדינות לא יכולות להתגשם בגלל תהליך שהוא מנבא (מנחש) שיקרה לכן ראוי שתוכניתו תיבדק בקפידה. נניח שתוצאות המחקר יוכיחו בצורה שאינה נתונה במחלוקת שחלק מערביי ישראל הם מזרע ישראל,הרי המסקנה מממצא זה נתון להבנות שונות:

לדוגמה הפלסטינים יאמרו שהמחקר מפריך את הזכות הבלעדית של היהודים על הארץ הזכות שעל פיה קמה

 המדינה.ומאשררת את זכות השיבה של תושביה האותנטים  מימים ימימה אל הארץ לפני הזכות של

 "יהודים בספק" לרשת אותה. השאלות שמחקר זה מעלה הן רבות וגם אם נתן להן משמעות פוליטית מה שכלל לא מובן מאליו, נראה לי שעל מסיני להסביר לקוראי האתר ביתר פרוט את תוכניתו וכיצד התוכנית שלו תתגשם.

האם זו תהיה מדינה דו לאומית ? האם הפלסטינים הגולים מזרע ישראל יחזרו למולדתם,  האם תינתן לכל תושבי המדינה כולל המוסלמים זכות בחירה ? האם יהיו הגבלות בזכויות לחלק מן האוכלוסין ?  גייזי

 

 

* קרב  כראמה