21.12.09 גייזי- תשובה לאיציק נוי :

  איציק נוי כתב : ארלוזורוב -חיים גורי- גייזי : הכל התעורר אצלי בעקבות " יריד המזרח" לחיים גורי

                    שם הוא מעלה את רצח ארלזורוב ורצח זוג המטיילים-סליה זוהר  ויוחנן שטאהל - זה בחוף הים

                    בתל אביב ואלה בחוף סידני עלי.   חיים גורי מתייחס גם ליונתן רטוש (היילפרין), להפתעתי.

                     מציע לקרוא אצל שוקה פורת/ שלח ועט בידו   עמ' 58.:

                    http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1606790#response

 

 

שלום איציק,

תודה ששלחת את הקישור,ואני גם אפרסם אותו באתר,אבל ברצוני לציין שמי שמזכיר את תגובתי אליך בקישור ששלחת, מסלף את דברי,בשום מקום לא כתבתי שחיים גורי איש ימין ! לא כתבתי שחיים גורי שקרן,זה הכל סילופים של הכותב, אשר בעיניו :הדבקות באמת ההיסטורית המדעית היא שנאה...אני  כתבתי בפרוש :שחיים גורי לא איש שמאל,  אבל לא הגדרתי אותו כאיש ימין, העולם כידוע לא מתחלק רק לימין ולשמאל, חיים גורי סופר ומשורר מחונן מעורב בחיי הארץ ,בעל עמדות עצמאיות הנוטות ימינה או שמאלה לפי העניין : ציינתי שני אירועים בהם חיים גורי לא התבטא כאיש שמאל, וגם ציינתי שבכמה עניינים שנה את דעותיו, כמו כן ציינתי שכישרונו ותרומתו הייחודית של גורי  היא לא בפוליטיקה,ואין צורך להשתמש בו כאסמכתא: "אפילו גורי אומר....."  אני מכבד מאד את חיים גורי על מה שהוא ולא על מה שהוא לא! הכתבה שהבאת ,  הוא הטעיה וסילוף מכיוון שלכותב שם אין תשובה לטענתי שהיא עובדה מדעית היסטורית מוכחת:

ברית הבריונים הסיתה בצורה תוקפנית ומסוכנת נגד ארלוזורוב ,הם תמכו ברצח פוליטי כעקרון,הם עשו לארלוזורוב רצח אופי  ,זה מצוי בכתבי עת ובעיתונים של התקופה,    .כמו שההסתה של הימין והליכוד נגד רבין ורצח האופי שעשו לו- לא נמחקו מקטעי הטלביזיה העיתונות ולוחות המודעות-לזה אין תשובה לכותב,אז מגלגלים קשקושי דמגוגיה וסילופים במקום.העובדות ברורות וידועות, הניסיונות לשפץ את ההיסטוריה הם מגוחכים ועלובים .          גייזי

 

דברים בשם אומרם :

 

16 ביוני 1933, 'חזית העם' נגד "מיסטר ארלוזרוב, הינוקא האדום הזה" 
ז'בוטינסקי על ההסתדרות הכללית: "כן, לשבור!"

 אין לי כל כוונה לטעון את ההיפך. אבל אי אפשר להכחיש שהסתה פרועה התנהלה נגד ארלוזורוב בעיתונות הרוויזיוניסטית.      הצדקות של רצח יריבים פוליטיים, לאו דווקא ארלוזורוב, ניסרו בחלל הרוויזיוניסטי עוד מסוף שנות ה-20.הפלירט של הימין הרדיקלי עם הפשיזם היה גלוי לחלוטין. אב"א אחימאיר, שנחשד לימים במזימת הרצח, כתב טור בעתון 'דואר היום', אשר נקרא "מפנקסו של פשיסטן". הוא העריץ את מוסוליני, לימד סניגוריה על הלאומנים בגרמניה,  ואפילו ראה בנאציזם תנועת שחרור. הקריאות לשבור את ההסתדרות עמדו אז במרכז הרטוריקה של הימין.

מה חבל, שהימין הציוני התעסק ב-50 השנה שאחרי רצח ארלוזורוב רק בניסיונות לטהר את עצמו מחשד הרצח, במקום לנסות ולטהר את עצמו מאימפולס ההסתה נגד יריבים פוליטיים: "ברית סטאלין-בן גוריון-היטלר";  "סכין בגב האומה"; "מוכרי כבוד עמם". 

כל הזכויות שמורות ליואב קרני.