29.9.09    עלי כהן : אודות חלף עם הרוח   (כאן באתר)

לגייזי: כיוון שעוונותינו נמחקו והיו כלא היו ולאחר שעשית מבצע נהדר (איך עשית את זה?) של הבאת סרט הענקים "חלף עם הרוח" חיפשתי ומצאתי מה שנכתב באינטרנט על הסרט. חלק זעיר מזה- על ההצלחה ללא תקדים של הסרט- העתקתי ואני מביא אותו כלשונו  .

            בברכה - עלי כהן, קופנהגן, דנמרק

 

 

    מתוך האינטרנט על ההצלחה של  "חלף עם הרוח", סרט ענק בכל קנה מידה

הסרט זכה להצלחה חסרת תקדים במכירות כרטיסים. תקציבו הגדול של יותר מארבעה מיליון דולר, אשר הפכו לאחד הסרטים היקרים ביותר אי פעם בתקופתו, כוסה תוך שבועות ספורים. עד היום, נאמדות הכנסותיו בארצות הברית בכ-200 מיליון דולר, ובכ-400 מיליון ברחבי העולם.   , הכנסותיו ממכירת הכרטיסים הן כ-1.3 מיליארד דולר - יותר מכל סרט אחר אי פעם .

יתר המועמדויות היו:

הפסקול הטוב ביותר - מקס שטיינר  בטקס האוסקר ה-12 היה מועמד הסרט בשלוש עשרה קטגוריות תחרותיות, מתוכן זכה בשמונה:

בנוסף, זכה מעצב ההפקה ויליאם קמרון מנזיס בפרס מיוחד על "הישג יוצא דופן בשימוש בצבעים לשיפור האווירה הדרמטית", ודייוויד או. סלזניק בפרס מפעל חיים על שם אירווינג ת'ולברג.

שמונת פרסי האוסקר בהם זכה הסרט היוו שיא חדש, אשר החזיק כמעט עשרים שנה. שלוש עשרה המועמדויות היוו אף הן שיא, אשר נשבר רק 11 שנים מאוחר יותר, על ידי הסרט "הכל אודות חווה". הסרט אף היה הסרט הצבעוני הראשון אשר זכה בפרס לסרט הטוב ביותר. זכייתה של האטי מקדניאל בפרס שחקנית המשנה היוותה תקדים נוסף- הזכייה הראשונה של אדם אפרו-אמריקני בפרס אוסקר.

גם עשרות שנים לאחר צאתו, נחשב הסרט על ידי רבים לאחד הטובים ביותר שנעשו אי פעם. הוא נבחר פעמים רבות ברשימות של "100 הסרטים הגדולים" ודומיהן, ובשנת 1998 בסקר שכזה בין חבריו, בחר בו מכון הסרטים האמריקני במקום הרביעי.  בשנת 2002 הוא נבחר במקום השני ברשימת "סרטי האהבה הגדולים" ], ובשנת 2005 נבחר הפסקול של מקס שטיינר במקום השני ברשימת "הפסקולים הגדולים"

 

מגייזי לגולשי האתר:   "חלף עם הרוח"

https://video.search.yahoo.com/search/video;_ylt=A0LEVwiqYpVT1VYAMa9XNyoA?p=Gone+With+the+Wind&fr=altavista&fr2=piv-web