19.10.09 מאת ברן:

1.  שוברים שתיקה באתר 18-10-09

 

אחד מהם סיפר כיצד נעשה שימוש ב"נוהל שכן" כדי להיכנס לבניינים חשודים, כאשר קנה הרובה מונח על כתפו של הפלסטיני.

 

אני מייעץ לכול חייל (וגם לנכדי) נוהל ג'וני עדיף ואנושי מאשר נוהל אוטובוס

 

נוהל תקשורת: ראה פרשת אבו דורה,

עלילת הדם של מוחמד אל-דורה: ניתוח מקרה

המערכת

27/10/2008 13:52:06

 

לקריאת המאמר באנגלית: The Muhammad Al-Dura Blood Libel: A Case Analysis

"אנדרלן הביט בתמונות והאמין לגרסתו של אבו רחמה כי צילם אב ובן שחיפשו מקלט מפני האש שנפתחה בין הישראלים לפלסטינים", אומר לנדס. "לטענת אבו רחמה, החיילים ירו לעבר אל-דורה ואביו במשך 45 דקות ופגעו בהם מספר פעמים. הצלם הוסיף שהנער נפגע בבטנו ודימם למוות בעוד הישראלים המשיכו לירות ומנעו מאמבולנס להגיע אליו".  

עם זאת, כפי שמציין לנדס, התמונות מהשטח אינן תומכות בדבריו של אבו רחמה. "בחומר המצולם לא נראה כל ירי על האמבולנס ואין כל סימן לאש כבדה מצד חיילי צה"ל למשך 45 דקות", מספר לנדס. לדבריו, לאחריו שאנדרלן צפה בחומר, הוא שידר דיווח שכלל רק 55 שניות של האירוע וחתך את התמונות בהן נראה אל-דורה מניף את זרועו ומביט לעבר מצלמתו של אבו רחמה. "על מנת להצדיק את עריכת התמונות", אומר לנדס, "אנדרלן סיפר לעולם שהוא חתך קטעים בלתי ניתנים לצפייה בהם נראה הנער מתייסר". לדברי לנדס, בעת ביקורו באולפני "פראנס 2", הוא נחשף לחומר באורך של כחצי שעה אשר צולם ביום מותו של אל-דורה. "מה שאני ראיתי הם 60 שניות בלבד של האירוע המדובר, מספר לנדס. "שאר התמונות היו מבוימות, כולל הפינוי על ידי האמבולנס"

.

נוהל סיסמאות: "אל אקצה בסכנה"

נוהל לפתיחת אינתיפאדה -1985:" היהודים הרגו פועלים ערביים בשורת תאונות דרכים שהאוייב הציוני הפחדן תמיד עושה "

נוהל הרס מבנים של מפוני רצועת עזה: "גם את החממות נהרוס"

נוהל אישה הרה במחסום: "זו חגורת הריון מפילה"

נידרה פולר, פאריס | 6/10/2005 ביוני האחרון נתפסה וופא סמיר איבראהים באס, מחבלת מתאבדת בת 21, במחסום ארז שברצועת עזה כשעל גופה חגורת נפץ במשקל 10 ק"ג. באס היתה בדרכה למרכז הרפואי 'סורוקה' בבאר-שבע לטיפול שוטף בעקבות תאונה ביתית שגרמה לה כוויות חמורות, אך הפעם היה בכוונתה להתפוצץ כדי להרוג כמה שיותר צעירים. כשנשאלה מדוע החליטה להתמקד דווקא בילדים, השיבה כי רצתה להתנקם על מות הילד מוחמד א-דורה.

הריגתו של מוחמד א-דורה אינה ההאשמה היחידה העומדת נגד ישראל בחמש השנים האחרונות. מעשייה אחרת של אכזריות, אולי אף יותר מפורסמת, היא ה"טבח" בג'נין. באביב 2002 נכנסו כוחות צה"ל לעיר כדי להשמיד חוליית טרור שהיתה אחראית לרצף פיגועים ורציחות בישראל. הפלשתינים הכריזו מיד על 5,000 הרוגים ועל "מחנה פליטים" שהפך לעיי חרבות. עד שהתגלתה האמת - הפלשתינים עצמם אישרו לבסוף סך של 56 הרוגים שמרביתם נהרגו במהלך העימות הצבאי, ותצלומי האוויר הציגו את אופייה הנקודתי של הפעולה הישראלית - הנזק כבר נגרם. סיפורי ה"טבח" בג'נין נמשכים עד היום מבלי שיופרכו. עם זאת, על ההתרחשות האמיתית בג'נין יש מידע אמין - דבר שאי אפשר לומר על סצנת מותו של א-דורה.

 

צה"ל: עדויות "שוברים שתיקה" מעזה - שמועות

30 חיילים אנונימיים מצוטטים בדו"ח ארגון שוברים שתיקה, ומספרים על "עופרת יצוקה".

האם פעם גרתם בעוטף עזה ושברתם שתיקה?

 

 

2.  "מילה על דו"ח גולדסטון על מבצע עופרת"

 ציטוט מדברי הכותבת, עו"ד אורית קמיר.

 

דו"ח גולדסטון קבע שלא הגנו מספיק על אוכלוסיה אזרחית; שהענשנו אותה; שפגענו בה באופן בלתי אנושי. אנחנו יודעים שזה נכון, כי ראינו זאת בזמן אמת בטלוויזיה ושמענו מחיילים ישראלים, לא רק מעדים פלסטינאים, שכך היה.

 עורך דין (וגם עורכת) לא מביאים לפני כס המשפט, עדות שמיעה קל וחומר עדויות אנונימיות. התיבה אנחנו. כמה אנחנו יש לכותבת? אני לא!

עדים פלסטיניים: פרשית אבו דורה. להציל את אל אקצה. טבח בג'נין. גניבת אברי פלסטיניים.

אני מניח, יש כמה עורכי דין שהשתתפו בקרבות.

אחרי כמה אוטובוסים וקאסמים, מעשה תקיפה כצורך הגנה לא יחשב פשע?

במלחמה יש הרוגי שווא וטעויות איומות. גם אני לא אוהב מלחמה. אני רוצה להגן מספיק על האוכלוסייה שלי .

ברן