27.3.09   נבחר ע"י פרופ' יצחק עציון (צוויגי) :

לאן התדרדרו האליטות האקדמאיות במדינת תל-אביב ?

אם היה לכם ספק בכך שהדמוקרטיה שלנו התדרדרה לאנרכיה קראו זאת.

מה קרה לסטודנטים היהודים ? האם כל מה שמעניין אותם זה שכר הלימוד ?  

 

מרצה חדש – ומבוקש       מאת  נועם פורר ויעל געתון, "תזה"

מאות סטודנטים ערביים מילאו את כיתה 223 בבניין הפקולטה למדעי הרוח של האוניברסיטה, הממוקמת בכפר פלסטיני ידוע. תוך דקות ספורות נפתח באולם ההרצאות הגדול כנס בנושא "מיתוס הגבורה העזתית", אותו כיבד בנוכחותו השיח' ראאד סאלח - מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית בישראל, אשר נאם נאום חוצב להבות בו חיזק את תושבי עזה במאבקם נגד ישראל וניבא להם ניצחון, טען שהציונות היא מקור כל הסבל האנושי והצהיר שבניהם של הרוגי מבצע "עופרת יצוקה" ינקמו בבגרותם את מות הוריהם. הנאום זכה לתשואותיו הרמות של הקהל, אשר התחלק, כמובן, לגברים ונשים שישבו בנפרד זה מזה.

הכפר הפלסטיני בו ממוקמת אותה אוניברסיטה מכונה רמת אביב; הכיתה בה נשא השיח' סאלח את הדברים היא אולם ההרצאות השני בגודלו בגילמן; והאוניברסיטה בה התקיים האירוע אינה, כפי שניתן היה לסבור, ביר זית - אלא אוניברסיטת תל אביב.

ביום שלישי ה- 20.1.09, בשעה 18:00, קיים תא "אקראא", השולט בוועד הסטודנטים הערביים ומזוהה עם הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, את הכנס האמור בלב האוניברסיטה. זאת, לאחר שקיבל אישור לכך מפרופ' יואב אריאל - דקאן הסטודנטים והאיש שאפשר לתא "אקראא" לשוב ולפעול בתחומי הקמפוס, לאחר שסולק ממנו בתקופת האינתיפאדה השנייה עקב פעילות בלתי חוקית. על דלת האולם שמרו ארבעה מאבטחים חמושים מטעם האוניברסיטה, ולצד סאלח עמד גבר גדל ממדים שנראה כשומר ראשו.

קודם להרצאתו של סאלח עלה על הבימה עו"ד חסן טאבג'ה, אשר הדריך את שומעיו כיצד להימנע מלסייע לשירות הביטחון הכללי בעת חקירה. כהפוגה אמנותית, הוצג בפני הקהל מחזה יחיד של האמן מחמוד חאג', אשר בא ככל הנראה להמחיש את סבל האוכלוסייה הפלסטינית בעזה. בשיאה של ההצגה אחז האמן בחלקים מדממים לכאורה של בובת תינוקת ובבקבוקון שתייה של עוללים.

לאחר מכן עלה לבימה השיח' סאלח עצמו, אשר אמר, בין היתר, כי "הגיעה עזה, בעמידתה הגיבורה והאיתנה, על מנת להוכיח כי המפעל הציוני, במידה ועומד מולו גבר, הרי שהוא כקורי עכביש ותו לא. המפעל הציוני – במידה ויעמוד לנגדו גבר – הוא מובס וכלה בעזרת אללה ריבון העולמים".

סאלח לא נמנע גם מלהציע הסבר מעניין לסבלה של האנושות כולה: "אפילו הדגים בים ואפילו העופות בקיניהם סובלים מהציונות. אין מדינה בעולם שלא סובלת מהציונות העולמית. עזה, בניצחונה, איחתה לבבות שבורים בכל העולם! איחתה לבבות שבורים בכל העולם! עזה סבלה ועודנה סובלת משחיתות עולמית אותה מנהיגה הציונות העולמית".

השיח' סיפר גם על ראיון טלוויזיוני שהותיר עליו רושם חיובי במיוחד. "במהלך הפגנה, ערוץ אלג'זירה שידר ראיון שנמשך שניות אחדות עם סטודנט זר, שלומד בביירות. הכתבת שואלת אותו- 'מה דחף אותך להשתתף בהפגנות'? שמעו מה הוא ענה - 'הציונות היא לא מלחמה במוסלמים. הציונות היא מלחמה באנושות'. תיק זה נפתח ולא ייסגר עוד. הכיבוש הישראלי פתח על עצמו גיהינום שלא יינעל לאחר יום זה".

את נאומו חתם השיח' סאלח בשיעור היסטוריה קצר על מצביא מוסלמי קדום שנהרג בקרב מול הצלבנים, וכעבור שנים נקם בנו את מותו והביס את הכובשים הנוצריים. "הכיבוש הישראלי", אמר, "ייצר לפחות מאה אלף נפשות, בקרב הילדים, כנפש אוסאמה בן זיד (אותו מצביא, נ.פ). יגיעו ימים בהם הם ילמדו על קרב עזה אשר התרחש בסוף שנת 2008, ימים בהם הם ימלאו את התפקיד אותו מילא אוסאמה בן זיד לאחר מות אביו. אכן, אין טעות בדרכי אללה". בתגובה לדברים אלו, הריע הקהל בקריאות "אללה אכבר".

דוברת אוניברסיטת תל אביב אורלי פרומר אישרה כי "אכן התקיים בקמפוס אירוע מטעם סטודנטים, שאליו הוזמן השיח' המדובר. האירוע התקיים באישור האוניברסיטה ומחלקת הביטחון. לא ידוע לנו על הסתה כלשהי באירוע".

לקריאת נאומו המלא של השיח' סאלח - לחצו כאן   (למי שיש  עצבי פלדה ! )

תודה לתנועת "אם תרצו", שסייעה בהכנת הכתבה, ולחברת ביירון (lwww.eby.co.i) שתרגמה את הדברים

במי מדובר?

הפלג הצפוני, שבראשו עומד השיח' סאלח, נחשב לקיצוני מבין פלגי התנועה האיסלמית, וידוע כמעודד ואף כאחראי ישירות לפעולות טרור אלימות נגד מדינת ישראל ואזרחיה היהודים. חברי התנועה ומנהיגיה הדתיים לא היססו בעבר לקרוא להשמדת מדינת ישראל ולהפעלת אלימות נגד אזרחיה. ראשי התנועה נעצרו על ידי כוחות הביטחון מספר פעמים, משרדי התנועה נסגרו וכספיה הוחרמו. "כל האמצעים כשרים בדרך למטרה - בעיקר עידוד התקוממות, כמו בשטחים באינתיפאדה הראשונה", התבטא לא מזמן אחד מראשי התנועה בתגובה לגילוי לפיו ילדים שיידו אבנים על מכוניות בגליל, קיבלו בתמורה כסף מהתנועה.

בשנת 2000 מצאה וועדת אור את סאלח אחראי לשיבוח האירועים האלימים, האשמות כוזבות כלפי מדינת ישראל, שלילת הלגיטימיות שלה וליבוי האש בקרב ערביי ישראל קודם לפרוץ אירועי אוקטובר.

בשנת 2003 נעצרו סאלח ומנהיגים אחרים של הפלג הצפוני בחשד לסיוע לתנועת החמאס, מגע עם סוכן זר והעברת ידיעות לאויב, חברות בארגון טרור ועבירות כלכליות שונות.

בין יתר המעשים בהם יכול סאלח להתפאר ניתן למנות כתיבת שיר לביטאון התנועה האיסלמית "סוות אל-חק", בו כינה את היהודים "חיידקי כל הזמנים" ש"הבורא גזר" עליהם "להיות קופים מפסידים" וטען ש"הניצחון שייך למוסלמים, מהנילוס עד הפרת"; התפרעות ויריקה על שוטר במהומות שהקימו המתנגדים לחפירות ההצלה באזור הר הבית; והספד נרגש שנשא למחבל הערבי-ישראלי שחטף אקדח ממאבטח בירושלים ונורה למוות, בו אמר: "אנחנו מברכים אותך, הצטרפת לשאהידים"