20.8.09 פיני דגן (מיאמי)

למר איילון.  

לידיעתך; 

אני בן קריית חיים, אבי המנוח חיים הספר היה המרכז הפרלמנטרי של טרום הקמת המדינה, כילד הייתי עד לוויכוחים הסוערים  שנערכו ספונטנית במספרה בנושא הפלשתינאי/ישראלי, הווכוח נמשך. 

היייתי חבר בתנועת המאוחדת,  בוגר בית הספר המיקצועי INTER, שרתתי בצהל ב חיל חימוש השתחררתי בדרגת סמל, עברתי לגור במרכז, הצטרפתי לתע״א, אורי אבן טוב ז״ל גייס אותי לצוות פיתוח מערכת הגבריאל, עבור חיל הים, (כן אני זוכר קצין צעיר מחיל הים בשם עמי איילון שהיה מבקר במבת) הקמתי את אגף 2 אחראי לפיתוח עשרות מוצרים עבור מערכת הבטחון, גדר הבטחון, צריח דגן (עבורו קבלתי את פרס הבטחון לישראל, סכום    הפרס נתרם לצהל,) מערכות נ.מ. מערכות ל״א, מערכת הנשק ל סער 4 עבור חיל הים, וכו.  ניהלתי את אורלייט, הייתי ראש משלחת השווק של התעשא לאמלט, 1982 השתחררתי ואני מתגורר במיאמי אבל ביתי הוא בישראל, הבנים שלי שרתו כקצינים בצהל. אני פעיל בFIDF, ואחראי לגיוס מיליונים עבור המדינה, וצהל. 

 

ועם כל האמור לעיל אינני זקוק לקבל תעודת הכשר ממר עמי איילון, שכבודו במקומו מונח, לשלוח מצגת שתציג פאן אחר מהדעות של השמאל הישראלי.

גייזי, זאת תהיה תגובתי היחידה, הלוואי ויכולתי להסכים שיש אמת בחלום. שאם תקום מדינה פלשתנאית נוספת (ירדן) תרד השכינה על האיזור ועם ישראל ישכון לבטח על אדמתו. 

 

תרשה להודות לך על פרסום המצגת, תאמר למר איילון שאין לפסול איש מלהביע את דעתו ,בגלל מקום מגורו או באם שרת בצהל, ״ כל הפוסל במומו הוא פוסל״. 

הווכוח יימשך, ואין ספק המדינה הפלשתינאית תקום, האם אז יפסק הווכוח, האם אז ניתן יהיה לשמור על זהותה היהודית של מדינת היהודים? את התשובה לכך נוכל לקבל כאשר נשב ״ ל מעלה״ על כוס קפה וניסתכל למטה. 

ועד אז, תרשה לי לאחל לך, לכל עם ישראל

שנה טובה, בריאות, והלוואי השלום הנכסף.

 

פיני דגן. 

 

גייזי: את דעתי בנושא הבעתי באתר,  ומצאתי לנכון להמשיך את הדיון עם פיני בהתכתבות אישית וכך עשיתי.

מאחר שפיני ציין כי הופתע לראות כמה רבים בחו"ל מתעניינים באתר,ובקש ממני לצרף גם את המכתב האישי, אני עושה זאת לפי בקשתו באופן חד פעמי.

היי פיני,

ראשית, אני זוכר הייטב את אביך ,וגם שיחות מעניינות מאד על עניינים שונים בחיים ,דווקא ויכוחים פוליטיים איני זוכר,

אבל זה לא משנה,אני זוכר את אביך בכבוד ובאהבה. גם בני יפתח שבסוף השנה יהיה בן 54 ונולד בנחל עוז, בכל פעם שבא לבקר את הסבא וסבתא בקריה, היה הולך לחיים הספר...היום הוא יושב ליד בוסטון.

אין לי ספק שאתה פטריוט בדיוק כמוני ויכול להיות שיש לנו מחשבות על דרכים אחרות מה יועיל למדינתו, אבל

זה לא צריך ליצור חיץ ואני שמח שזה לא מפריע בקשר בינינו. בזמנו הפריע לי מאד שקרייתים שיושבים בקנדה או ניו יורק, ולא עשו רבע ממני לביטחון ישראל,הטילו ספק בנאמנותי, בגלל שהיו לי דעות אחרות מאשר יש להם,על צרכי המדינה.

בעקרון אני לא נתלה על אילנות גבוהים יהיו מי שיהיו, מעולם לא הייתי חבר במפלגה כל שהיא ואת השקפתי גיבשתי תוך לימוד מעמיק של הרבה שנים בנושא היחסים שבינינו לערבים, נקודת המוצא שלי היא מה טוב ליהודים קודם כל, ולדעתי כבר הרבה מאד שנים, כי אם לא נצליח למצוא דרכים לשיתוף פעולה עם העולם הערבי שמסביב, לא נוכל להתקיים לאורך זמן בין מאתיים מליון ערבים,ובמעגל חיצוני של מיליארד ויותר מוסלמים.

אם תבחן את גישת העולם הערבי לפני 30  שנה ויותר, מעולם לא היה מצב של השלמה עם קיומנו כפי שקיים כיום, לא רק מצרים וירדן, אלא עוד מדינות רבות מסביב מכירות בנו ברמה כזו או אחרת.

הביטחון הוא לא  רק הטנקים והמטוסים: גם יחסים בין עמים ,מלחמה או שלום, חינוך כלכלה בריאות ורווחה הכל משפיע על הביטחון.

אני יוצא מנקודת הנחה שיש לנו אינטרסים בכל שטחי ארץ ישראל גם אלו שמחוץ למדינה, אבל לצורך זה יש לנו צבא שפועל לפי החלטות הממשלה, לא נחוץ היה לשלוח ילדים ללמוד ולגור בנצרים בפתח עזה בתוך אוכלוסיה עויינת.

תחשוב על יותר ממאה מליארד שקל (  ואולי דולר ?)שעלה לנו לבנות את ימית אופירה דהב נואיבה את גוש קטיף ואח"כ לפנות ולשלם פיצויים, כל המחסור היום בתשתיות,בחינוך בבריאות בביטחון פנים היה יכול להיפתר בכספים האלו,

לדעתי אם היינו נשארים בגבולות 1967, היינו היום אחת המדינות העשירות המשגשגות והבטוחות בעולם, אבל זה חלב שנשפך,ועוד דבר אני שומע מחברים באמריקה טענות על המצב בארץ בין השאר על שלטון מושחת, אבל אותם האנשים מאמינים כי השלטון המושחת הזה שעובר את הקו הירוק הופך לשלטון של מלאכים....

כל טוב לך ולמשפחתך ונקווה לימים יותר טובים.     גייזי