15.8.09  מאורה יוליוס לאורי יסוד  תשובה-2

אורי היקר,

אענה לך על כל הסעיפים:

1.   אם במשרדים הממשלתיים ובחברות הממשלתיות מותר להשתמש ברכב גם לבני משפחה, הרי שזו לא שחיתות. אבל בצבא עדיין קיימת הפקודה שבן משפחה של חייל רשאי לנהוג ברכב צבאי רק בנוכחות החייל וכל עוד הפקודות בתוקף יש למלא אותן.

2.   לעימאד פארס נתן הרמטכ"ל שתי אופציות: או לעמוד למשפט או ללכת הביתה. הוא בחר ללכת.

3.   אמרת ואני מצטטת: "עימאד, צ'יקו ודומיהם ראויים לסנגוריה אמיתית ומחילה לפני כל אותם מושחתים.....כי על אנשים כאלו אסור לנו לוותר כל כך בקלות. הם נחוצים על אף מעידתם הקלה ותרומתם הרי לא תסולא בפז". בעצם אמירה זו שלך אתה ממליץ לנקוט איפה ואיפה לגבי מי שאנו צריכים אותם ולגבי מי שלא מביאים לנו תועלת! ומה עם הרופא ד"ר סרוב שהיה מנהל חדר המיון באיכילוב, רופא מצויין שכל מטופליו מעידים עליו שהוא יוצא מן הכלל והוא "רק" לקח שוחד בסך 3000 ₪ מאסי אבוטבול? האם זו מעידה קלה או חמורה? ומי הוא שיקבע אם זו מעידה קלה או חמורה? האם לא בית-המשפט? במקרה של צ'יקו תמיר בית המשפט אמנם קבע שזו לא עבירה קלה והמליץ להורידו בדרגה. עימאד פארס לא נתן הזדמנות לבית-המשפט להכריע אם זו עבירה קלה או חמורה והחליט במקום זאת ללכת הביתה.

4.   לגבי אריה דרעי, אני לא רואה עדיין שהוא חוזר לפוליטיקה. ואם הוא יחזור אראה בזה תעודת עניות למדינת ישראל ואפילו שהוא יקיים את הפסוק "אין ממנים פרנס על הציבור אלא מי שקופה של שרצים תלויה מאחוריו".

5.   ציינתי כבר כי גם אני כילדה לא הבנתי את המשפט שנהגה אמי לומר, אבל כאדם מבוגר אני בהחלט מבינה אותו. ןאפילו שזה נראה קצת מוגזם. אני מאמינה שברגע שאדם מאבד את מחסום הבושה והחינוך שקיבל בבית הוא מסוגל, בתנאים מסויימים, לעשות גם מעשי פשע קיצוניים.

6.   אני מקווה שאתה מקבל ברוח טובה את ביקורתי ואני מאחלת לך כל טוב.

7.   אורה