16.7.10  מנו, ברק- האדמו"ר מעין גדי (כל המציל נפש.....)  מאת סבי אביבי

הסרט החדש על מנו וחבריו שהופק לרגל האירוע בעין גדי :    הסרט-חלק ראשון     הסרט-חלק שני

 ב--22 יוני 2010 התאספו בקיבוץ עין גדי כ-200 אנשים  שבאו מכל קצוות הארץ  בשביל לומר למנו  ברק( בנקיר)

תודה על כל שעשה, תרם והציל במסגרת  שנים רבות  בפעילותו ההתנדבותית כמפקד  יחידת ההצלה. המועצה  האזורית תמר ארגנה ערב מופתי,  ליקיר וגדול בניה,יליד הקריה, חבר עין גדי למעלה  מ-50 שנה, עם סיום

עשרים  שנות עבודה   כקצין הביטחון של המועצה ופרישתו לגמלאות.למען האמת,  היו  מאות אנשים שרצו להגיע, אבל,   מחוסר מקום )האמפי'  בקיסריה תפוס לאורך כל השנה}נאלצו המארגנים להזמין  חברים "בודדים"  של מנו.

היו  שם : החרדים הפעילים בזק"א שטענו שמנו "שייך" להם, הרי גם שמו  >  "עמנואל"   מייצג יותר מאשר  ישראלי רגיל. בני משפחתו המורחבת  , מפכ"ל המשטרה לשעבר, חברי ילדות מקרית חיים, חברים מגרעין "רעות", ניצולים שחייבים את חייהם לאדמו"ר שלנו מעין גדי, ועוד רבים אחרים שהכירו אותו לאורך מסלול  חייו המרתק והמרשים. ד"ר גלעד וינגרטן סיפר על מנו הילד כולל היכולת המדהימה שלו, "לצאת" מכל מצב מביך, בתקופת ילדותו בקריה!!!

כחבר ילדות של מנו, חברות  שהתחזקה בעת שרותנו בנח"ל  המוצנח, אני יכול לומר לו פסוק אחד : המחזור שלנו

בקריה גידל מתוכו אנשים שהיו בצמרת הביטחונית, הכלכלית והאקדמית בארץ שלנו, אבל מנו הינו החריג היחיד מכולם-בגיל 72 להמשיך  לפקד  בקור  ובחום  ,ביום ובליל,על יחידת ההצלה של  האזור  המדברי  הקשה, הופך אותו להיות האדמו"ר של כולנו. ברור, שבלי סיוע מהמשפחה ובעיקר מהאישה, אין סיכוי להצליח במשימות הקשות הנ"ל. לכן, לא הופתענו שבסוף הערב מנו שר לאשתו האהובה דורית את השיר,>"עד סוף העולם ". הערב הסתיים עם תחושה של כל המשתתפים---אשרינו  שזכינו להכירו ולהיות בסגל א שלידו.

*שאלה למדריך שלנו : איך הגבר הנ"ל לא הגיע אלינו לתנועה המאוחדת,בקריה, שכולנו  היינו באותה  תקופה ,שובבים גדולים, ואילו בנוער העובד באותה  קבוצת גיל, היו ילדים יותר  רציניים ??  רק ליושב במרומים נתונה התשובה

ערב טוב,

סבי

   *תשובת המדריך :

  1.אתם הייתם שובבים, אבל מנו היה שובב על..

  2.במועצת המדריכים של שתי התנועות ,החליטו לסיים את היריבויות,לקראת שיתוף פעולה ואיחוד מלא....