וידאו> צביקה מורגנשטרן בן 80-חלק ראשון

וידאו> צביקה מורגנשטרן בן 80-חלק שני   

 

 

אורי פאר:

חגיגת יום הולדת  80 לצביקה מורגנשטרן

ביום שישי 9.7.09 התכנסו חברים רבים ובני משפחה לחגוג את הגעתו של צביקה מורגנשטרן לגבורות.

בין האורחים היו חבריו מחטיבת "כרמלי",  גדוד 22 – משחררי הגליל וחיפה, וכן נציגים ממתנדבי האגודה למלחמה בסרטן. השמחה במפגש היתה עצומה.

לאחר שירה בציבור בניצוחו של יוסי – חתנו של צביקה, ולאחר ששרקה רעיתו בירכה את בעלה מעומק הלב, הגיעה  ההתרגשות לשיאה עם הצגת המצגת  על אבני הדרך בחייו של צביקה ועם הופעת הילדים והנכדים בשירה ובהלל לסבא צביקה. לסיום הציגו נהגי סולל בונה מצגת על חייהם של נהגי המשאיות – בינהם צביקה כמובן.

נאחל לצביקה ולשרקה אריכות ימים בבריאות טובה – עד 120.  

 

להלן ציוני דרך בחייו של צביקה:

צביקה נולד ביולי 1929 להוריו – הלה וניסן מורגנשטרן. אימו של צביקה, הלה, הגיעה לארץ מפולין בעליה השלישית עם הוריה ואחיה, ואביו, ניסן, נולד בזיכרון יעקב, דור רביעי למשפחה ישראלית שורשית.  צביקה גדל בנוה שאנן והמשיך בתל עמל, לימים – חליסה.

 

כשהוא נער בן 16, הצטרף לשורות הנוטרים והתגייס למשטרת היישובים, שם ספג את ארץ ישראל ונופיה והתאהב בהם עד עמקי נשמתו. צביקה התגייס לגדוד 22 שבחטיבת "כרמלי" ונטל חלק בשיחרור חיפה והגליל. המשימות לא תמיד פשוטות וקלות היו ולא אחת – מסוכנות וצביקה נשא בהן בגאווה וללא תלונות. צביקה נטל חלק במלחמת השחרור ואחר כך במבצע "קדש", במלחמת ששת הימים וכן בפעולות נוספות. במלחמת יום כיפור, במהלך הלחימה על כיבוש החרמון, נפגש עם הבן הבכור, ישראליק, שהיה לוחם "גולני". הייתה זו פגישה קשה ומרגשת.

 

צביקה נשוי זו השנה ה-58 לשרקה מורגנשטרן, בת קרית חיים, יקירת הקריות וחיפה ויקירת קרית חיים על מפעל חיים. היא יו"ר האגודה למלחמה בסרטן בקרית חיים.

לצביקה ולשרקה שלושה ילדים: ישראליק, ערן וסמדר ותשעה נכדים, שהם דור רביעי קרייתים. צביקה היה שייך למשפחת סולל בונה. שם התפרנס. שנות עבודה לא קלות, ללא שעון ובלי לספור את השעות. על רכבים כבדים ודרכים משובשות, בחולות ובהרים, ללא מזגנים, בית שאן וקרית שמונה, חצור הגלילית ואילת הדרומית.

מאז פרישתו מסולל בונה הצטרף צביקה לאגודה למלחמה בסרטן והוא מתנדב בזכות עצמו – העזר כנגד שרקה – עם לב רחב ונשמה יתרה, עוזר לכל הנזקק: לזולת, לכל חבר ושכן ולכל מי שפונה, קשיש וצעיר. צביקה הוא הכוח במשפחתו התומכת והאוהבת, שהתברך בה -  אוהבת ללא גבולות.

 

ולסיום: צביקה, אנו, משפחתך האוהבת, הילדים, הנכדים ושרקה, אשתך האוהבת, אנו מאחלים לך שתוכל לשאוב כוחות עד מאה ועשרים, שתמשיך ביצירות האומנות הנפלאות שלך, שנדע רק שמחות ונשכיל להנות מהטוב ומהיפה – לא מִסְפָּר השנים בחיים, אלא חיים של ממש במספר השנים.