30.3.08    פגישה….כל החוטים נקשרים במושב עשרת   :    גייזי

 

רַנה ודוֹמִי  הזמינו לביתם במושב עשרת ,כמניין  חברים מצופי ת"א בני השנתון של יעל, לא בגלל שיעל חס ושלום

 תל אביבית, אלא בגלל ששמה הלך לפניה עד תל אביב. יצאנו לדרך דרומה, חנינו בביתה של אביגיל בתה של יעל ,שם כרגיל צילמתי מראות יפים, הדירה ,פרחים ואביגיל. המשכנו לעשרת לפי הסימנים וההדרכה עצרנו כמעט ליד הבית של רנה ושל דומי, ירדתי מהמכונית ,נקשתי בדלת של דירה אקראית, פתחה אישה , שפניה מוכרים לי ואני שואל היכן הבית של...ואז אני רואה שלט על הדלת "דביר" ואני שואל את לא אילנה ? והיא משיבה כן ומי אתה ? היו חיבוקים ונשיקות כ-50 שנה לא פגשתי את אילנה ,שהייתה בשנותיה הראשונות של נחל עוז רעייתו של חברי והפרטנר שלי במוסך איתמר ז"ל, עם איתמר גם נפגשתי במלחמת יום הכיפורים ליד הגשרים למצרים...ומאילנה המשכנו כמה בתים בהמשך הרחוב ונכנסנו אל בית המארחים, ושם פגשנו את משה נער ואת אשתו צילה , בוגרי תל קציר,שמיד הזכירה את הקשר הנחל עוזי שלה : החברים הכי טובים של אחיה עד היום הם שלומית ופלג רדי, תמה ובייגה שוחט, וגם חנוך גוטפרוינד ורעיתו כולם בוגרי נחל עוז... היו שם ציקה ועזרא שאבי חברי תל קציר לשעבר עזרא למד עם כצלה מנחל עוז בפקולטה ברחובות, והיו גם עליזה ושצי לשעבר מתל קציר. וכאשר יצאנו מבית המארחים שבעים ומרוצים מן האירוח הנפלא,כמה מאות מטר בדרכנו, באותו הרחוב לא פסחנו על בית משפחת ברוורמן: רותי לשעבר בחמוצקי מקרית חיים הייתה בגן בת שבע יחד עם יעל:

 http://www.flickr.com/photos/geyzi_shavit/2067871607/sizes/o/in/set-72157603307426654

בשורה למעלה מימין יעל חרלף ושורה מתחתיה באמצע רותי בחמוצקי.. אבל כאן זה לא נגמר, רותי הכירה את בעלה צביקה ברוורמן בנחל עוז, צביקה היה שותפי והמורה שלי למכונאות במוסך של נחל עוז  .... והיו שם רוני שנולדה בנחל עוז ובעלה נמרוד שותפי לעבודה במפעל של נחל עוז,    והחצר המתה מנכדים צוהלים.
לבסוף פרמנו   את כל החוטים  וההפתעות וחזרנו לחיפה עמוסים בנוסטלגיה ובחוויות : הכל מתועד כמובן בתמונות. אלבום בדרך לעשרת >
 http://www.pbase.com/geyzi/aseret    מצגת >   slideshow    גייזי.