מלחמה - אופרת רוק

ז'אנר : מוזיקלי

מלווים: אלון פ. מוטקין, רון בונקר, רוני הוד, עדי הר צבי, טל ליטבק,

מחזאי/ת: קובי ויטמן

במאי/ת: איקה זהר

שחקנים: קובי ויטמן, דביר בנדק, איילת רובינסון, יניב לוי

מוזיקה: קובי ויטמן

עיצוב תלבושות: חגית ויטמן

עיצוב תפאורה: מאיה פלג

תאורה: מיכה מרגלית

תמונה>  http://www.pbase.com/geyzi/image/98707265 

וידאו    >   מלחמה אופרת רוק >  http://www.tzavta.co.il/war          

                           

 

 מלחמה - אופרת רוק - תקציר

מלחמה - אופרת רוק  היא סיפורם האמיתי של קובי ויטמן וחבריו שנלחמו בקרב בג'נין 2002. הקרב התרחש בעיצומו של מבצע חומת מגן. כיבוש ג'נין הוטל על חטיבה 5, חטיבת חי"ר במילואים מתוגברת בגדוד 51 הסדיר של חטיבת גולני, יחידות טנקים במילואים ושייטות 13. במהלך הקרב וניסיונות החילוץ של הפצועים וההרוגים נפלו 23 חיילים מהגדוד, 75 נפצעו. חלק מהחיילים, שחרפו את נפשם בניסיון לחלץ את הפצועים ואת גופות ההרוגים, זכו מאוחר יותר לצל"ש על הגבורה שהפגינו ועל כך שמיאנו להפקיר את חבריהם גם במחיר חייהם. הקרב על ג'נין היה אחד הקרבות הקשים של צה"ל במבצע חומת מגן ובאינתיפאדת אל אקצה.

סיפור המופע הוא על צהרי יום שישי, רגע לפני חופשה משפחתית עם אשתו ובתו, משנה שיחת טלפון אחת קצרה את מסלול חייו של קובי. צו שמונה. כבר שנים הוא מוזיקאי, אמן, ופתאום  הוא נדרש להפעיל את האוטומט הזה שטבוע בכל ילד ישראלי מהיום בו הוא נולד. הוא מתגייס, נלחם, מאבד חברים וחוזר. חוזר אחר אל המדינה ששלחה אותו כדי לגלות שבכלל לא אכפת לה שהוא הלך. חוזר ל"אוטומט אזרחי", לאשה ולילדה, שרוצות בחזרה את "ההוא" שהלך.

קובי ויטמן, מוזיקאי, אמן ויוצר, יליד עומר ותושב רמת גן היה בדרכו לחופשה. צו  שמונה שינה את מסלול חייו מן הקצה אל הקצה. כשחזר  - ניסה לחזור  וכשל.