טקס יום הזיכרון , קרית חיים תשס"ח

 

                אלבום התמונות >    http://www.pbase.com/geyzi/zikaron_2008&page=all

 

כבכל שנה בערב יום הזיכרון מתכנסים אלפים מתושבי קרית חיים , בניה ובנותיה מכל רחבי הארץ לטקס יום הזיכרון המרשים , המאוד מכובד ששמו יצא לפניו  המתקיים כאן כבר שנים רבות .

 

קרית חיים שילמה מחיר כבד במלחמות ישראל , מאתיים עשרים ושמונה מבניה ובנותיה נפלו במלחמות ישראל והקהל העצום הגודש את מדשאת אנדרטת הזיכרון יודע להעריך ולכבד את כבוד הנופלים . לכאורה טקס די סטנדרטי ומובנה המנוהל במקצועיות ראויה לשבח , שאופיין   השנה בחילופי הדורות , דני ענבר אחיו השכול של סרן אלכסנדר ענבר (מלצר) נווט חיל האוויר שנפל במלחמת ששת הימים בשמי עירק החליף את יגאל גולדברג  בתפקיד יו"ר "יד לבנים" ובערב זה התייצב לראשונה בפני הקהל העצום ובדבריו   המרגשים הדגיש את העובדה שדור "האחאים" הלא הם האחים והאחיות של הנופלים לוקחים על עצמם מעתה את האחריות והנטל של הזיכרון וההנצחה .

 

חידוש נוסף בטקס השנה היה בהחלטה להדליק שבע אבוקות במקום שש האבוקות  המקובלות . האבוקה השביעית היא לזכרם של חללי הצוללת "דקר" ואסון המסוקים. בהעלאת המשואה המרכזית התכבדו יגאל ויוכבד גולדברג . משיאי המשואות האחרים כרמלה פנצר , בני פוקס , יענקלה יוניש , חיים שמחוני , עופר שרון , אילנית , ניצה פינקלשטיין / וולף, כולם אחים ואחיות של הנופלים במערכות ישראל בני   קרית חיים .

 

                   יהי זכרם של הנופלים ברוך.        אורי יסוד