הפנים היפות של הקריה 2007 :

 

זעקי קריה אהובה" – צל"ש לקן השומר הצעיר בקרית חיים  מאת אורי יסוד"

 

אכן גייזי "זעקי קריה אהובה" , כל מילה שלך בסלע וכואב הלב ואף אחד לא היה מעלה בדעתו שבערוב ימי הקריה המיוחדת הזו שרשמה פרק כה נכבד בהיסטוריה המתחדשת של עם ישראל בארצו , שבניה ובנותיה נמצאים כמעט בכל אתר התיישבותי בארץ הזו , שאו טו טו היא בת שבעים וחמש וכבר לא כל כך צעירה ושעדיין יש בה למרות כל ההספדים תנועות נוער נפלאות ויש בהן פעילות ועשייה מדהימים שלא כולם יודעים עליהן ומחוסר תמיכה ותקציבים מתאימים נאלצים מדריכים וחניכים לפעול בתנאי מצוקה אמיתיים ולא אחת הם נפגשים בדירות פרטיות ע"מ להמשיך ולקיים את פעילויותיהם .   

 

והפעם צל"ש גדול לחניכי ומדריכי השומר הצעיר בקרית חיים , ביום ששי 27.3.1948 הייתה תכונה רבה בקן החלו ההכנות למסיבת הפורים שאמורה הייתה להתקיים באותו הערב בקן .  

בשעות אחה"צ ותוך כדי ההכנות נתקבלה בקן הידיעה המרה על נפול שיירת יחיעם .                               תשעים לוחמים ואספקה של חמרי בנין לביצורים , תחמושת ומזון ע"ג שבעה רכבים משוריינים יצאו בשעה 14:00 מנהרייה לכוון יחיעם הנצורה , כעבור 25 דקות הותקפה השיירה וארבעים ושישה חיילים ועוד חיילת אחת נהרגו מן המארב , ביניהם שמונה עשר בני קרית חיים והסיפור הזה מוכר וידוע אך לצערי לא מובא כיאות לנוער ולצעירים .   

 

בקן השומר הצעיר בקרית חיים חשבו אחרת , החליטו ומתמידים בכך  , בכל שנה בחודש מרץ מתקיימת בקן אזכרה מאד מכובדת לחללי שיירת יחיעם וחניכי ומדריכי הקן שנפלו במלחמות ישראל האחרות . בוגרי הקן מגילאים שונים מגיעים מכל רחבי הארץ ואתה עומד ומתפעל איך הם מתמידים בכך זו השנה החמישים ותשע . החניכים והמדריכים מקיימים מפגן אש כפי שידענו בזמני עבר בתנועות הנוער ולאחריו מסכת האזכרה המכובדת המשודרגת משנה לשנה .     

 

ובדבקות מעוררת התפעלות וכבוד רב הם אכן מתמידים , ועד כמה שידוע לי קרית חיים זהו המקום היחידי בארץ שמתקיים בו אירוע מיוחד שכזה . כך היה גם ביום חמישי האחרון הגשום והסוער , הם לא ויתרו וקיימו את הטקס כהלכתו עם המשפחות השכולות האורחים החיילים המדריכים והחניכים . ואכן מגיע להם  יישר כוח גדול .

 

לצערי לא הצלחתי לצלם בטקס השנה אך הובטח לי שאקבל תמונות לפרסום באתר . זה היה ערב מרגש .

 

ולמרות הכל גייזי ועם כל הכאב עדיין יש דברים יפים בקרית חיים וחבל שלא מאפשרים לזה להתקיים ולהתפתח כמתבקש .

 

ועוד סיפור קטן , לגמרי במקרה הפגשתי בתחילת השבוע את נהג המשורין "פורץ המחסומים" ראובן ויצרייבר עם קבוצת בני נוער מפרויקט "צהלה" (עליו אספר בהזדמנות אחרת) וזו הייתה פגישה מאד מרגשת בה שמעו נערים ונערות בפעם ראשונה וממקור ראשון את הסיפור הקשה הזה של שיירת יחיעם . 

 

  < הקליקו והמתינו בסבלנות לאלבום התמונות

    http://www.flickr.com/photos/48773464@N00/sets/72157600006334386

 

< המצגת

http://www.flickr.com/photos/48773464@N00/sets/72157600006334386/show/

 

חזרה לשיירת יחיעם >   http://www.gshavit.net/site/wordDocs/Izkor/Hshayara.htm