23.6.07          לזכר יענקל'ה שטרום : מאת דן בוייטנר  12.11.05

 

 

דברים לזכרו של יענקל'ה

כדור סל

1.   נבחרת גדוד להבות קריית חיים

2.   הפועל קריית חיים

3.   הפועל להב

 

 

מגיל 12 בערך עד צאתנו לצבא שיחקנו כדור סל במגרש הנוראי של מגרש המשחקים בין הרחובות ה' ו – ו'

לא תאמינו, ממש לא תאמינו, הסלים היו עוד איך שהוא אבל המגרש כולו על גבי אבנים וקצת כורכר וכך שיחקנו שנים על שנים והיה צריך באומץ לב רב להמשיך ולשחק שם.

להבות קריית חיים וחולצות המשחק

השחקן המצטיין בינינו היה יענקל'ה: זריז, מהיר ובעל תחבולות, אבל תמיד טען שאין טעם לשחק אם אין לנו גופיות מתאימות עם שם ומכנסי משחק.על מכנסיים היינו מוכרחים לוותר בגלל מחירם הגבוה אבל הצלחנו בדרך כל שהיא להשיג גופיות עם שם הקבוצה "להבות השומר הצעיר, לא היה שמח ממנו שבאליפות קריית חיים בין תנועות הנוער ניצחנו את כולם ולפי דבריו אך ורק בגלל שהייתה לנו תלבושת ראויה.

הפועל קריית חיים

מטבע הדברים היינו גם דומיננטיים בקבוצת הנוער של הפועל קריית חיים ויענקל'ה היה המנהיג המוכר הן בכושר משחקו והן בקליעותיו; בהרכב של כל תנועות הנוער בקריה. במסגרת משחקנו בשורות הפועל קריית חיים את מי לא ניצחנו? הפועל יגור, הפועל משמר העמק עם עמוס,מכבי חיפה עם יקי מכרז, הפועל מזרע עם ראובן פכר ואפילו הפועל ת"א עם קופר, צבי לובצקי, דני ארז,  וכל הגדולים פעם אחת הפסידו לנו והקלע המצטיין יענקל'ה שטרום.

הפועל להב

שוב התארגנו להשתתפות הקבוצה באליפות התנועה הקיבוצית במסגרת הפועל ושוב בעזרתו הנהדרת של יענקל'ה גברנו על קבוצות כמו גבעת ברנר, יגור וקבוצות אחרות. הפעם כבר הייתה לנו תלבושת מתאימה וכמובן את רוח הקבוצה קבע יענקל'ה.                      אין ולא היה כמוהו                                      דן בויטנר    מרחוב ה'