בית השלושה =הבית סניף הנוער העובד וקן צפון

 

בסניף הנוע"ל  בקרית חיים היו הראשונים בארץ לעבור מצריף לבנין.

"לבנה לבנין" שתרמנו והתרמנו תושבים ומשפחות, כדי לממן את בניית הבנין הראשון של הנוער העובד בארץ ישראל – עד אז היו כל המועדונים בצריפי עץ. עד אז אמרו "הולכים לצריף" מאז נאלצנו להגיד בקרית חיים: "הולכים לבנין..."את היוזמה החל צביקה בהר (בהריה) חבר שדות ים בשעתו, (כיום תושב בית  זית)רכז אזורי של הנוער העובד, שנע בין הסניפים בקריות, בקבוצים ובמושבים באופנוע, שהיה אז חידוש נועז בחיי התנועה. צביקה השיג את מימון מהמוסדות להנצחת "השנים" אברהם ויוסף שהדריכו בסניף ונפלו ביריות הכנופיות הערביות בחניתה שהיתה אז בלב אזור ערבי.הוא גם ההעז לשתף את אלמנת אריה זלנפרויד, פועל ביח"ר "שמן" שנהרג בתאונת עבודה והיא תרמה את עיקר המימון לזכרו וכך הפך השם ל"בית השלשה".צביקה, אף ארגן את טקס הנחת "אבן הפינה", אף כי לא זכור אם היה בחנוכת הבית.המדריך איזי נוימן, משדות ים, טיפל בשלבים האחרונים של הבניה. במו עיני ראיתי גם שהעביר את "אבן הפינה" (שהוציא ממקומה) למקום שהתאים לתכנון הסופי של המבנה...  כיום הבית משמש כגן ילדים בפינת רחוב שטרית ואלכסנדר זייד.                      כתב : משה ברק. 

 

 

לזכר אברהם דניאלי ויוסף רוטבלאט:

 

ביום ה-16 באפריל 1938 יצאו חמישה חברי ההגנה לסיור בשבי-ציון ובחניתה, שני יישובים שסבלו מהתקפות קשות של ערבים.אל החמישה נלווה גם דוד בן-גאון. בדרכם חזרה לביתם בקריית-חיים, הותקפה מכוניתם באש  עזה בעוברה ליד הכפר הערבי באסה. מן האש נהרגו שלושה מבין נוסעי המכונית: דוד בן-גאון,   אברהם דניאלי ויוסף רוטבלאט. שאר הנוסעים ניצלו מאש התוקפים.

 

 

 

שלט הזכרון  משוחזר >       שלט הזכרון >  המקור      (מאילן בן דוד באוסטרליה)

 

על אברהם  1.>>      2.>>   פותחים את הדך בקליק וחונים עם חץ העכבר על הכתוב > כשיופיע סימול הפריסה ,מימין למטה ,מקליקים עליו לקריאה מושלמת.