3.6.07     אבנר ("זונן") רייכלין ז"ל – שלושים לפטירתו  מאת אורי יסוד.

 

שורשיותו הארץ ישראלית ואהבתו הבלתי מתפשרת של אבנר ("זונן") רייכלין ז"ל לשירה הישראלית הביאו את בני המשפחה וחברים קרובים לחשיבה על קיומו של ערב זמר לכבודו במטרה לרומם את הרגשתו ולשפר את מצב רוחו עוד בימי אשפוזו בבית "אילדן" , אך לדאבון לב כולם הדבר לא נסתייע ואבנר נפטר ב-29.4.07.

 

במהלך שבעת ימי האבל שוחחנו החברים ובני המשפחה על הנושא והוחלט על קיומו של הערב סמוך ככל האפשר ליום השלושים לפטירתו .  וכך , במעמד בני משפחה , עשרות מכרים חברים וידידים מתקופות חייו המגוונות של אבנר ז"ל , שבאו מכל קצות הארץ והתכנסו אמש באולם אשכול פיס שבבית הספר התיכון בקרית חיים התקיים ערב מיוחד במינו לזכרו של אבנר ז"ל .  יחד עם בני המשפחה לקחתי על עצמי לארגן ערב זה.

 

הערב החל במפגש חברים מרגש על כוס קפה ועוגות מצוינות שהוכנו ע"י חברות משפחה בלובי האולם . עם קשיי זיכרון מועטים הקשורים לגיל , יכולת לזהות בקהל חברים וידידים מתקופות שונות בחייו ובמעשיו של אבנר כמו , יענקל'ה יוניש ורעייתו רונית (זוכת פרס ישראל כאחת מזמרות הגבעטרון) מבית השיטה , אריק שמחוני (קרייתי בזכות עצמו וחבר לעבודה ב"אגד) ,  נילי (כייצי) ירום (כצנלסון)  , אילנה ברוג , גדי מלץ , שחקני קבוצת הכדורסל של ה"פועל" קרית חיים שאבנר היה חלק מהם , ראובן ברוג , יואב אגם , יואב מינץ , דני וציקי ענבר , חברים מתקופת העבודה באגד כמו נתן גורמן ונורית רעייתו שהייתה מנהלת ביה הספר "ארלוזורוב" , דני ואורה שליזינגר , אבי בן-דור (שהוא גם קרוב משפחה) , ירון מינצברג , חברי גרעין של אבנר מכל קצות הארץ  , שכן וחבר ילדות הלל גודס , ואיך לא ! המורה מקרית חיים הד"ר צפרירה בן ברק שהיא בת הדודה היחידה של אבנר ז"ל .

 

לאחר המפגש המרגש התכנסו הקרואים (כמאתיים איש) באולם אשכול הפיס , פתחנו את הערב שהיה מושתת בעיקרו על השירה הארץ ישראלית בהנחייתו של אמנון בן דב ושולבו בו דבריהם של רונן הבן הבכור , צפרירה , אביגדור מכפר תבור (חבר גרעין) , ראובן ברוג , ואריק שמחוני . חבר קרוב של רבקה ואבנר , דוד ברקן הכין מצגת מדהימה ומרגשת על תחנות בחייו של אבנר . 

 

בסיומו של ערב שרנו את השירים שכל כך היו אהובים על אבנר ובמידה מסוימת בזכותו גם עלינו . נפרדנו ויצאנו כל אחד לדרכו נרגשים ומלאי חוויות .                  יהי זכרו ברוך

 

 

התמונות :

 

 

הערה בתמונה השנייה נראים פנינה ציבין, אבי בן דור (בינדרמכר) , הלל גודס , צפרירה , ושרה מרום אחותו של אבנר

 

תמונה 1 >  http://www.pbase.com/geyzi/image/79865385   

תמונה 2 >  http://www.pbase.com/geyzi/image/79865387